Biblija arba Šventasis Raštas, ekumeninis leidimas, lankstus viršelis

Informacija
  • Metai 2018
  • Puslapiai 1528
  • Leidykla Lietuvos Biblijos draugija
  • ISBN 9786098073539

„Biblija arba Šventasis Raštas, ekumeninis leidimas, lankstus viršelis“ aprašymas

Ekumeninis leidimas (su Antrojo kanono knygomis). Su iškartomis patogiai knygų paieškai, priedais studijavimui:  matavimo vienetų ir chronologinėmis lentelėmis. Senąjį Testamentą iš hebrajų, aramėjų ir graikų kalbų vertė Antanas Rubšys. Naująjį Testamentą iš graikų kalbos - Česlovas Kavaliauskas.

Kuo skiriasi ekumeniniai ir kanoniniai biblijų leidimai?

Ekumeniniame Biblijos leidime drauge su visiems krikščionims bendromis Senojo ir Naujojo Testamentų knygomis yra pateikiamos Tobito, Juditos, dvi Makabiejų, Siracido, Išminties, Barucho knygos, graikiškoji Esteros knyga bei graikiškieji Danieliaus knygos skyriai. Šiuos raštus, vadinamus Antrojo kanono knygomis, naudoja katalikų, stačiatikių ir kai kurių evangelikų (pvz., liuteronų) bendruomenės.

Kanoniniame Biblijos leidime yra toks pat Naujasis Testamentas, o Senąjį Testamentą sudaro tik hebrajų Šventųjų Raštų kanono knygos (jų yra 39). Tokio kanono laikosi dauguma evangelikų bendruomenių. 

Kokios to priežastys?

Dėl žydų tautą ištikusios tremties didelė dalis judėjų visam laikui liko gyventi apsupti pagonių kultūros ir papročių. IV-I a. pr. Kr. parašytos Makabiejų, Tobijo, Siracido ir kitos knygos padėjo išsaugoti tikėjimą bei tapatybę svetimoje žemėje gyvenančiai žydų diasporai, tad jos atsirado graikiškame hebrajų Šventųjų Raštų vertime – Septuagintoje, o po to – pirmajame Biblijos vertime į lotynų kalbą – Vulgatoje. Tačiau į formalųjį hebrajų Šventųjų Raštų kanoną minėtos knygos liko neįtrauktos.

Katalikų bažnyčia per Tridento susirinkimą (1545–1563) Makabiejų, Tobijo, Siracido ir kitas į Septuagintą įtrauktas knygas pripažino Senojo Testamento dalimi. Bendru Šventojo Sosto ir Jungtinių Biblijos draugijų sutarimu šios knygos Ekumeniame Biblijos leidime pateikiamos atskiru bloku baigiamojoje Senojo Testamento dalyje ir Lietuvoje vadinamos Antrojo Kanono knygomis.

Evangelikų bendruomenės liko prie nuostatos, kad formalųjį Senąjį Testamentą sudaro tik hebrajų Šventųjų Raštų kanono knygos be papildymų.

Katalikų, stačiatikių, evangelikų ir visų kitų krikščionių tikėjimo pagrindas yra Naujasis Testamentas. Dar juos vienija bendras IV a. suformuluotas tikėjimo išpažinimas, atspindėtas maldoje Tikiu Dievą Tėvą… 

Biblija arba Šventasis Raštas, ekumeninis leidimas pravers kiekvienam katalikui, stačiatikiui, ev. liuteronui. Leidimą sudaro Senasis Testamentas nuo Pradžios iki Malachijo knygų ir Antrojo Kanono Knygos nuo Tobijo iki Graikiškųjų Danieliaus knygos skyrių bei Naujasis Testamentas nuo Evangelijos pagal Matą iki Apreiškimo.

Kanoninį leidimą naudoja ev. reformatai ir kiti evangelikai. Jį sudaro Senasis Testamentas nuo Pradžios iki Malachijo knygų ir Naujasis Testamentas nuo Evangelijos pagal Matą iki Apreiškimo.

Puslapių sk.: 1528.

Formatas: 18,5 x 12,5 cm.

Viršeliai: lankstūs.

Leidimo metai: 2018.

Prekę galite įsigyti šiuose knygynuose:

Šie duomenys atnaujinami kelis kartus per parą, todėl rekomenduojame paskambinti į pasirinktą knygyną ir pasitikslinti prekių likutį. Knygynų kontaktus rasite čia.

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti