Didžoji Lietuvos grybų knyga

26,90€
*Kaina VAGA lojalumo programos nariams
31,65€
Atsiėmimas knygynuose VAGA Tikrinti likutį fizinėse parduotuvėse
Leidykla: Jana Seta
Informacija
  • Metai 2023
  • Viršelis Minkštas
  • ISBN 9789984077697

„Didžoji Lietuvos grybų knyga“ aprašymas

„Didžioji Lietuvos grybų knyga“ yra didžiausia iki šiol lietuvių kalba išleista knyga apie grybus. Knygoje pateikiama daugiau nei 730 grybų rūšių aprašymų su nuotraukomis.


Siekiant paskatinti skaitytojų domėjimąsi grybais ir jų įvairove, daug dėmesio skiriama tiek tradiciniams kepurėtiesiems grybams, tiek kitoms grybų grupėms, apimančioms tiek dažnesnius, tiek neįprastus ir retai aptinkamus grybus – pumpotaukšlius, žieviagrybius, šakočius, drebutinius, ausūnius, požeminius ir daugelį kitų makroskopinių grybų.


Įvade trumpai apžvelgiama grybų augimo aplinka, jų sandara, ekologija ir panaudojimas, paaiškinami grybų aprašymuose vartojami terminai.


Knyga skirta plačiam skaitytojų ratui – nuo tų, kurių profesija susijusi su gamtos įvairovės tyrimais (biologų, gamtos apsaugos specialistų, miškininkų), iki gamtos stebėtojų, fotografų ir, žinoma, grybautojų.


Knygos autorės – žinomiausios Latvijos (Inita Dāniele ir Diāna Meiere) ir Lietuvos (Reda Iršėnaitė) mikologės. Tekstus iš latvių kalbos vertė Aleksandra Fominaitė. 


Knygą išleido Latvijos gamtos muziejus ir leidykla „Jāņa sēta“. Leidybos partneris Lietuvoje – „Ornitostogos“.

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti