Dopamino tauta: pusiausvyros paieška piktnaudžiavimo amžiuje

9,65€
*Kaina VAGA lojalumo programos nariams
Atsiėmimas knygynuose VAGA Tikrinti likutį fizinėse parduotuvėse
Leidykla: Liūtai ne avys
Autorius Anna Lembke
Informacija
  • Metai 2021
  • Viršelis Kietas
  • Puslapiai 288
  • ISBN 9786098254785

Knygos „Dopamino tauta: pusiausvyros paieška piktnaudžiavimo amžiuje“ aprašymas

Tai - knyga apie pasitenkinimą. Ir apie skausmą. Ir pasitenkinimas, ir skausmas glūdi mūsų smegenyse, bet pats svarbiausias dalykas – atrasti pasitenkinimo ir skausmo balansą. Nes laikai, kuriais gyvename, pusiausvyrai žiauriai nepalankūs. Socialiniai tinklai, seksas, narkotikai, lošimai, maistas, apsipirkinėjimas, nesibaigiantis naujienų srautas ekranuose, nepaliaujantis susirašinėjimas, sekstingas... Visa tai sukelia iki šiol žmonijos nepatirtą išbandymą milžiniškomis ir kone niekuomet nesibaigiančiomis dopamino dozėmis. Nuolat prisijungusios kartos smegenims virtualus dopaminas tiekiamas 24 valandas per parą, 7 dienas per savaitę išmaniųjų telefonų ekranuose. Patys to nepastebėdami tampame priklausomi ir baisiai pažeidžiami, tarkim, kompulsyvaus persivalgymo įvairiausiais dirgikliais.

Kokios viso to pasekmės?

Į šį klausimą knygoje „Dopamino tauta: pusiausvyros paieška piktnaudžiavimo amžiuje" atsako psichiatrė ir medicinos mokslų daktarė Anna Lembke. Ji atskleidžia stulbinančius mokslo atradimus, kurie paaiškina, kaip besaikis malonumų vaikymasis sukelia skausmą... Ir kaip to išvengti. Sudėtingas neuromokslo sąvokas autorė išverčia į lengvai suprantamas metaforas ir atveria, kaip palaikant pasitenkinimą ir ryšį galima sukontroliuoti dopamino priklausomybę. Tai iliustruoja jautrios A. Lembke pacientų istorijos. Istorijos apie kančią ir išgijimą iš autorės kabineto mums visiems suteikia vilties, kad kelias iš priklausomybės į kardinalius gyvenimo pokyčius tikrai yra įmanomas. Iš esmės knyga „Dopamino tauta" atskleis Jums paslaptį, kaip derinant mokslo faktus su praktine išgijimo išmintimi savo gyvenime atrasti tobulą pusiausvyrą tarp malonumo ir skausmo.

„Anna Lembke labai giliai suvokia patirtis, apie kurias aš dažnai klausausi savo psichologinės terapijos kabinete. Tai istorijos apie šiuolaikinio pasaulio priklausomybių ir mūsų pirmykščių smegenų fatališkus susidūrimus. Jos pasakojimai apie žmones, randančius sveiką balansą tarp malonumo ir skausmo turi galią iš tiesų transformuoti jūsų gyvenimą." - Lori Gottlieb, žurnalo „The Atlantic" skilties „Gerbiamasis psichiatre" ir „New York Times" bestselerio „Gal norėtumėt apie tai pasikalbėti?" autorė.

„Mes visi trokštame pabėgti nuo atsibodusios rutinos ir to, kas mūsų kasdienybėje neteikia džiaugsmo. O jeigu, vietoje to, kad bandytume viso to išvengti, mes išmoktume atsigręžti į nemėgstamus dalykus ir pasiekti harmoniją su savimi ir šalia esančiais žmonėmis? Anna Lembke parašė knygą, kuri radikaliai keičia tai, kaip esame įpratę galvoti apie psichines ligas, malonumą, skausmą, atlygį ir stresą. Atsiverskite šią knygą – jūs tikrai pasidžiaugsite šiuo savo sprendimu." - Danielis Levitinas, „New York Times" bestselerių „Organizuotas protas" ir „Sėkmingas senėjimas" autorius.

„Akis atveriantis tyrimas apie malonumo siekį ir priklausomybę... Skaitytojai, ieškantys balanso, turi būtinai atkreipti dėmesį į Annos Lembke informatyvias ir netikėtas rekomendacijas." - „Publishers Weekly" geriausių knygų apžvalga.

„Įspūdingos pacientų istorijos ir nepaprastai įžvalgios gijimo formulės." - „Kirkus Reviews".

Anna Lembke (gimė 1967 m. lapkričio 27 d.) – Stanfordo universiteto Medicinos mokyklos psichiatrijos ir priklausomybių medicinos profesorė, vadovaujan Stanfordo priklausomybės medicinos dvejopo diagnozavimo klinikai. Pelniusi daug įvairių apdovanojimų už vertingus psichinių ligų tyrimus, aukštą mokymo lygį ir klinikines gydymo inovacijas. Kaip gydytojos praktiką turinti mokslininkė paskelbė daugiau kaip 100 recenzuotų straipsnių, knygų skyrių, rašė komentarus tokiuose prestižiniuose leidiniuose kaip „Naujosios Anglijos medicinos žurnalas" bei „Amerikos medicinos asociacijos žurnalas". Parašė knygą apie receptinių vaistų epidemiją „Gydytojas – tarsi narkotikų platintojas: kaip gydytojai buvo apgauti, pacientai užkibo ant kabliuko ir kodėl taip sunku sustoti". Priklauso keleto valstybinių ir nacionalinių priklausomybės organizacijų valdybai, liudijo įvairiuose JAV Atstovų Rūmų ir Senato komitetuose, aktyviai dalyvauja konferencijose kaip pranešėja ir konsultuoja pacientus.

Prekę galite įsigyti šiuose knygynuose:

Šie duomenys atnaujinami kelis kartus per parą, todėl rekomenduojame paskambinti į pasirinktą knygyną ir pasitikslinti prekių likutį. Knygynų kontaktus rasite čia.

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti