Frida: Fridos Kahlo biografija

22,36€
26,95€
Kainos el. parduotuvėje vaga.lt ir fiziniuose knygynuose VAGA gali skirtis
Atsiėmimas knygynuose VAGA Tikrinti likutį fizinėse parduotuvėse
Leidykla: Kitos knygos
Informacija
  • Metai 2020
  • Viršelis Kietas
  • Puslapiai 576
  • ISBN 9786094274213

„Frida: Fridos Kahlo biografija“ aprašymas

Ši knyga laikoma geriausia, išsamiausia ir detaliausia Fridos Kahlo biografija, kurią parašė istorikė Hayden Herreros, remdamasi asmeniniais Fridos dienoraščiais, laiškais, liudininkų pasakojimais, korespondencija. Tai – antrasis šios knygos leidimas, kuriame gausu menininkės kūrinių, nuotraukų bei kitų iliustracijų. 

Knygoje „Frida. Fridos Kahlo biografija“ atskleidžiamas vienos ryškiausių XX a. pasaulio menininkių Fridos Kahlo gyvenimas. Ši kūrėja tapo modernizmo, moterų emancipacijos, laisvės, drąsos simboliu ne tik gimtojoje Meksikoje, bet ir visame pasaulyje. Nors dar jaunystėje gyvenimas  jai pateikė iššūkių ir ji papuolė į sunkią avariją, Frida niekad neparado aistros gyvenimui, mylėjo, kūrė, jautė polėkį. Šioje knygoje atskleidžiami ne tik sausi jos biografijos faktai, bet pateikiama išsami Fridos asmenybės raida: pasakojama apie romaną su garsiuoju dailininku Diego Rivera bei nuotykius su skirtingų lyčių meilužiais. 

Frida, gimusi netoli Meksiko, augo neramiais Meksikos revoliucijos laikais, o būdama aštuoniolikos tapo nelaimingo atsitikimo auka, dėl kurio tapo invalidė ir negalėjo susilaukti vaikų. Norėdama išgelbėti tai, ką galėjo išgauti iš savo nelaimingos padėties, Frida turėjo išmokti išlikti rami - taigi ji pradėjo tapyti. Unikalus Frido talentas padėjo jai tapti viena ryškiausių šimtmečio menininkių. Tačiau jos nepaprasti paveikslai buvo tik vienas iš turtingo ir dramatiško gyvenimo elementų. Frida taip pat pasakoja apie jos audringą santuoką su freskų tapytoju Diego Rivera, meilės ryšius su daugybe skirtingų vyrų, tokių kaip Isamu Noguchi ir Leonas Trockis, jos dalyvavimą Komunistų partijos veikloje, įsitraukimą į meksikiečių folklorą ir kultūrą, taip pat apie jos nepamirštamo meno įkvėpimą.

2002 m. pagal šią biografiją buvo sukurtas kino filmas, kuriame garbė įkūnyti Fridą buvo patikėta aktorei Salmai Hayek. Šis filmas buvo apdovanotas dviem Oskarais. 

Prekę galite įsigyti šiuose knygynuose:

Šie duomenys atnaujinami kelis kartus per parą, todėl rekomenduojame paskambinti į pasirinktą knygyną ir pasitikslinti prekių likutį. Knygynų kontaktus rasite čia.

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti