Vaga.lt puslapyje yra naudojami trys pagrindiniai slapukų tipai.
Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Slapukų politika.
naujiena elakcija -30%
Lietuviai svetimųjų karuose: bendražygiai ir priešai. Amžininkų liudijimai

Lietuviai svetimųjų karuose: bendražygiai ir priešai. Amžininkų liudijimai

Internetu:
10,67€
Sena kaina:
15,25€
Sutaupote:
4,58€

Apie

Knygoje pateikiami liudijimai apie lietuvių dalyvavimą karuose, vykusiuose įvairiuose pasaulio regionuose. Dalis kariavo savo noru, nes tai buvo pragyvenimo šaltinis, arba iš įsitikinimų, bet kiti per prievartą ten pakliuvo ir buvo verčiami kariau...

Informacija

  • Metai 2021
  • Viršelis Kietas
  • Puslapiai 320
  • ISBN 9789955268345

Knygos „Lietuviai svetimųjų karuose: bendražygiai ir priešai. Amžininkų liudijimai“ aprašymas

Knygoje pateikiami liudijimai apie lietuvių dalyvavimą karuose, vykusiuose įvairiuose pasaulio regionuose. Dalis kariavo savo noru, nes tai buvo pragyvenimo šaltinis, arba iš įsitikinimų, bet kiti per prievartą ten pakliuvo ir buvo verčiami kariauti už kitų valstybių interesus. Dažnai nutikdavo, kad lietuviai kovojo surėmę pečius ir vieni kitus palaikydami, bet neretai ir vieni prieš kitus, atsidūrusius skirtingose pusėse.

Prisiminimai, laiškai ir straipsniai apima laikotarpį nuo JAV Nepriklausomybės kovų ir Napoleono Bonaparto užkariavimų iki Sovietų Sąjungos pradėto karo Afganistane (XVIII–XX a. pab.). Neretai nuvykę į kitas valstybes ir sustoję prie paminklų, įamžinančių čia vykusius karus, nesusimąstome, kad jie skirti ir lietuviams. Šia knyga bandoma tai priminti gyvenantiems dabarties pasaulyje.

Rašyti komentarą

    Prastai   Gerai