Manėme, kad plaukiame į Ameriką

8,58€
Kainos el. parduotuvėje vaga.lt ir fiziniuose knygynuose VAGA gali skirtis
Atsiėmimas knygynuose VAGA Tikrinti likutį fizinėse parduotuvėse
Leidykla: Alma littera
Informacija
  • Metai 2020
  • Viršelis Minkštas
  • Puslapiai 232
  • ISBN 9786090143292

Knygos „Manėme, kad plaukiame į Ameriką“ aprašymas

Visame pasaulyje žinoma Rūtos Šepetys knyga „Tarp pilkų debesų“ paremta kaunietės Irenos Saulutės Valaitytės-Špakauskienės gyvenimo istorija. Dabar I. S. Valaitytė-Špakauskienė dirba Lietuvių liaudies buities muziejuje Rumšiškėse – veda edukacinius užsiėmimus prie tremtinių jurtos. Moksleiviai dažnai smalsauja: „Ar jūs ištekėjote už knygoje minimo Andriaus?“

Iš asmeninės perspektyvos rašanti Irena skaitytojus paliečia dar stipriau: širdį draskanti šeimos istorija, dar daugiau detalių apie lietuvių genocidą, išsvajotasis grįžimas į tėvynę, tik vis dar okupuotą ir jos nelaukiančią. Dar dešimtmetį pagrindinė herojė neturėjo nei vietos, nei ramybės: ir toliau buvo persekiojama kaip nusikaltėlė. 

Šioje knygoje rasite atsakymą ne tik į šį klausimą. Sužinosite, koks buvo I. S. Valaitytės-Špakauskienės, R. Šepetys knygoje pavadintos Lina, tikrasis gyvenimas tremtyje ir nelegaliai grįžus į sovietinę Lietuvą.

Ką mergaitė, vilkinti vasarine suknele ir basutėmis, pamatė išlipusi atšiaurioje negyvenamoje Tit-Arų saloje? Kas jai, broliukui ir mamai – Lietuvos kariuomenės savanorio, Vyčio Kryžiaus ordino kavalieriaus Prano Valaičio šeimai – padėjo Arktyje išgyventi pirmąją žiemą, kai nuo bado ir šalčio išmirė daugiau nei trečdalis lietuvių tremtinių? 

Tačiau prarasta jaunystė, nežmoniškos kančios, rodos, nepalaužė stiprios herojės dvasios. Sveiku protu nesuvokiami tremtinės prisiminimai ją įkvėpė mokytis, siekti ir kitaip kabintis į gyvenimą. Tai daugiau nei istorija. Tai itin jautrus kūrinys, iš kurio galima pasimokyti vertybinio pamato: kokia tai tvirta ir graži šeima buvo ir kokie šilti nerūpestingos vaikystės prisiminimai… 

Ši knyga įkvėps paleisti tai, kas gniuždo, ir gyventi su padėka gražiausioms gyvenimo dovanoms.

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti