Nacionalpopulizmas: maištas prieš liberaliąją demokratiją
Apie
Kas lėmė nacionalpopulizmo bangą Vakaruose?Kas remia populistinius judėjimus ir kodėl?Kaip nacionalpopulizmas keis politiką ateityje?Rogeris Eatwellas – Anglijos Batho universiteto lyginamosios politikos pro...Informacija
- Metai 2020
- Viršelis Kietas
- Puslapiai 336
- ISBN 9785415025909
- Dovanų kuponai
- Emocinis intelektas
- Haris Poteris
- Humoras, komiksai
- J.K. Rowling knygos
- Jurgos Ivanauskaitės knygos
- Kakės Makės žaislai
-
Knygos
- Knygos vaikams ir paaugliams
-
Negrožinė literatūra
- Ekonomikos, vadybos knygos
- Enciklopedijos. Žinynai. Žodynai
- Etnografija. Papročiai. Tautosaka
- Filosofijos knygos
- Gamtos ir tikslieji mokslai
- Istorinės knygos
- Kalbotyra. Filologija
- Kompiuterija
- Literatūros kritika
- Medicinos knygos
- Politika. Valstybės valdymas
- Psichologija
- Psichologinės knygos
- Religinės knygos
- Technika. Taikomieji mokslai
- Teisinė literatūra
- Turizmas. Geografija
- Vaikų auklėjimas
- Visuomenės mokslai
- Memuarai. Biografijos. Dienoraščiai
- Grožinė literatūra
- Menas
- Laisvalaikio knygos
- Lietuvių liaudies pasakos
- Lietuvos istorija
- Lyderystė
- Michailo Bulgakovo knygos
- Mokyklinė ir mokomoji literatūra
- Naujos knygos
- Sveika gyvensena
- Top 10
- Knygos pigiau
- Kitos prekės
Krepšelis tuščias!
Prekę galite įsigyti šiuose knygynuose:
Šie duomenys atnaujinami kelis kartus per parą, todėl rekomenduojame paskambinti į pasirinktą knygyną ir pasitikslinti prekių likutį. Knygynų kontaktus rasite čia.
Vilnius
Kaunas
Klaipėda
Knygos „Nacionalpopulizmas: maištas prieš liberaliąją demokratiją“ aprašymas
Kas lėmė nacionalpopulizmo bangą Vakaruose?
Kas remia populistinius judėjimus ir kodėl?
Kaip nacionalpopulizmas keis politiką ateityje?
Rogeris Eatwellas – Anglijos Batho universiteto lyginamosios politikos profesorius emeritas, publikavęs daug mokslinių darbų fašizmo ir šiuolaikinio populizmo temomis.
Matthew J. Goodwinas – Kento universiteto politikos mokslų profesorius, knygų autorius, lektorius, konsultuojantis šimtus organizacijų politinio nepastovumo Vakaruose klausimais.
Tekste atsiveria visuomenei kaip niekad aktualus turinys. „Nacionalpopulizmo ideologija kilusi iš senos, giluminės, po mūsų demokratijos pamatais kunkuliuojančios srovės, kurios jėga kaupėsi ištisus dešimtmečius“ – teigia knygos autoriai.
Leisti knygą rašytojus paskatino itin didelio visuomenės dėmesio sulaukę pasaulio politikos įvykiai: Donaldo Trumpo pergalė Amerikos prezidento rinkimuose ir daugeliui netikėtas Didžiosios Britanijos apsisprendimas pasitraukti iš Europos Sąjungos: „Trumpas, „brexitas“ ir maištai Europoje davė pagrindo kilti susidomėjimui populizmu: kas tai yra, kas už tai balsuoja ir kodėl tai svarbu. Artimiausiu metu bus parašyta daugybė knygų ir straipsnių ir, aišku, pastatyta filmų apie šiuos politinius kryžiaus žygius, vykdomus žmonių, kuriuos Trumpas vadina „tyliąja dauguma“, Farage‘as „liaudies armija“, o Le Pen – „užmirštąja Prancūzija.“
Atvertus knygą skaitytoją pasitiks audringos ir provokatyvios diskusijos apie tai, kas lemia šių dienų nacionalpopulizmo tendencijas ir ryškų šio politinio judėjimo iškilimą. Pasitelkdami breksitą ir Trumpo atėjimą į valdžią, kaip vienus svarbiausių pastarojo meto pasaulio įvykių, britų akademikai nušviečia istorinį nacionalpopulizmo kontekstą, analizuoja aspektus, kurie lemia jo gyvavimą šiandien, bei dalinasi pastebėjimais apie tai, kokios šio reiškinio ateities perspektyvos. Pasak autorių, nacionalpopulizmo judėjimas formuojasi „keturių didelių socialinių pokyčių, kurie rūpi milijonams Vakarų pasaulio žmonių, pagrindu.“
Teksto pagava slypi polemikos, ir drąsių diskusijų apie nusistovėjusias maišto prieš liberaliąją demokratiją prielaidas įžvalgose. Savo teiginius Matthew Goodwinas ir Rogeris Eatwellas iliustruoja tyrimais, bei diagramomis. Visa tai paremia argumentus, suteikia tekstui mokslinės kokybės matmenį.
Kvietimo kritiškai pažvelgti į nacionalpopulizmo kaip maišto prieš liberaliąją demokratiją problematika pateikiama viename iš šešių skyrių „Mitai.“ Kituose skyriuose plačiai pristatoma ir išsamiai analizuojama „Keturių N“ pokyčių sistema. Paskutinaime skyriuje skaitytojas atras rašytojų požiūrį į tai, kokią poziciją minimas politinis judėjimas užims ateityje.
Knygą apie nacionalpopulizmą verta perskaityti net ir tiems, kurie ne itin domisi politika. Tai kūrinys, padėsiantis aiškiau suprasti tai, kas lemia daugelį šiandieniniame politikos pasaulyje vykstančių pokyčių, kurie daugiau ar mažiau, bet neišvengiamai tampa reikšmingi ir įtraukia kiekvieną visuomenės narį. Britų akademikų tekstas aktualus visiems, kurie dirba arba mokosi politikos, tarptautinių santykių, sociologijos ar net finansų analitikos srityse. Kai kuriems ši knyga gali tapti naujo požiūrio į nacionalpopulizmo judėjimą pagrindu. Taip pat – puikiu pažintinio pobūdžio įvadu į vieną iš ryškiausių nūdienos politinių reiškinių.
Jums taip pat gali patikti
Mažvydas Jastramskis
Algirdas M. Budreckis
Jon Baldvin Hannibalsson
Mindaugas Tamošaitis