Ne visi šiam pasauly gyvena vienodai

8,00€
Kainos el. parduotuvėje vaga.lt ir fiziniuose knygynuose VAGA gali skirtis
Atsiėmimas knygynuose VAGA Tikrinti likutį fizinėse parduotuvėse
Leidykla: Baltos lankos
Informacija
  • Metai 2021
  • Viršelis Kietas
  • Puslapiai 224
  • ISBN 9786094794247

Knygos „Ne visi šiam pasauly gyvena vienodai“ aprašymas

„Mano žmona vienu metu buvo apsiaustas, burtų lazdelė, triušis ir skrybėlė. Kaip viena moteris gali vairuoti lėktuvą, mylėti mane, gelbėti kalaitę, pakęsti „Egzelciorą“, ištrykšti iš sniegynų ir vandenų, tikėti kažkokio paukštelio galiomis, viskam suteikdama gyvenimo geismo ir laimės skonį? To aš nežinojau.“

Jau antrus metus Polis Hansenas atlieka bausmę Monrealio kalėjime. Kameroje jis gyvena kartu su Patriku Hortonu iš „Hells Angel“ gaujos, nuteistu už žmogžudystę. Kartais Polį aplanko jo mylimiausi mirusieji. Žmona indėnė Vainona, tėvas danų pastorius Johanas ir didelių juodų akių šunytė Nukė.

Žvilgsnis į praeitį. Polis Hansenas – „Egzelcioro“ daugiabučio prižiūrėtojas. Atlieka meistro, durininko, sargo ir – svarbiausia – sielų taisytojo bei liūdinčiųjų guodėjo pareigas. Kai netenka lėkti į pagalbą „Egzelcioro“ gyventojams ar rūpintis kitomis užduotimis, Polis laiką leidžia su Vainona. Savo pilotuojamu lėktuvėliu Vainona skraidina Polį aukščiau debesų. Tačiau neilgai trukus viskas pasikeičia.

Smėliu užpustyta bažnyčia paplūdimyje. Asbesto kasyklos po atviru dangumi. Sidabrinės upės vingiai. Gaudžiančių vargonų aimanos. Kino teatro „Le Spargo“ šešėliai. Mozaikoje iš lėto skleidžiasi vieno gyvenimo istorija, pilna meilės artimui, gailestingumo, žmogiškosios silpnybės ir stiprybės, troškimo atrasti savo vietą ir maišto prieš neteisybę.

„Skaitymo malonumas, mintyse jau virstantis filmu.“ - Virginie Despentes.

„Dubois kuria tragikomišką pasaulį, virtuoziškai valdydamas kasdienybės absurdą ir poeziją.“ - „Le Point".

„Graži, tyra, melancholiška, pilna nevilties ir keistos paguodos knyga.“ - „Télérama".

„Dubois humanizmas prabyla į pačią širdį.“ - „Bibliobs".

Jean-Paul Dubois (g. 1950) – vienas reikšmingiausių šiuolaikinių prancūzų rašytojų, 23 kūrinių autorius, įvertintas tokiomis literatūros premijomis kaip „Prix Femina“, „Prix du roman Fnac “, „Prix Alexandre-Vialatte“. 2019 m. už romaną „Ne visi šiam pasauly gyvena vienodai“ pelnė Goncourt’ų premiją. Žiuri Dubois palygino su Johnu Irvingu ir Williamu Boydu, kurie parašė knygas, sulaukusias ir populiarumo, ir kritikų sėkmės.

Prekę galite įsigyti šiuose knygynuose:

Šie duomenys atnaujinami kelis kartus per parą, todėl rekomenduojame paskambinti į pasirinktą knygyną ir pasitikslinti prekių likutį. Knygynų kontaktus rasite čia.

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti