Pagauk, jei gali. Nesumeluota geriausio melagio pasaulyje istorija

11,16€
13,45€
Kainos el. parduotuvėje vaga.lt ir fiziniuose knygynuose VAGA gali skirtis
Atsiėmimas knygynuose VAGA Tikrinti likutį fizinėse parduotuvėse
Leidykla: BRIEDIS
Informacija
  • Metai 2020
  • Viršelis Minkštas
  • Puslapiai 296
  • ISBN 9789955267638

Knygos „Pagauk, jei gali. Nesumeluota geriausio melagio pasaulyje istorija“ aprašymas

Šurmulį sukėlęs bestseleris. Tikra istorija apie ieškomiausią pasaulyje aferistą. Jį „DreamWorks" filme tokiu pat pavadinimu įkūnijo Leonardas DiCaprio.

Frankas W. Abagnale'as, dar žinomas Franko Williamso, Roberto Conrado, Franko Adamso ir Roberto Monjo vardu, yra vienas įžūliausių aferistų, klastotojų, apsimetėlių ir pabėgimo specialistų visame pasaulyje. Per trumpą, tačiau įspūdingą kriminalinę karjerą Abagnale'as, vilkėdamas piloto uniforma, valdė keleivinį „Pan Am'o" lėktuvą, 11 mėnesių vaidino budintį ligoninės gydytoją, dirbo teisininku, neturėdamas licencijos, apsimetinėjo universiteto sociologijos dėstytoju ir, pateikęs suklastotus čekius, išgrynino daugiau nei 2,5 mln. dolerių. Visa tai – nesulaukus nė 21 metų amžiaus!

26 užsienio šalių ir 50 JAV valstijų policijai jis puikiai pažįstamas Padangių Bandito vardu. F. Abagnale'as prabangiai gyveno, sėkmingai slapstydamasis nuo policijos. Tačiau teisėsauga galiausiai sučiupo. Anksčiau jis buvo žavus vagis. Dabar – vienas geriausių finansinių sukčiavimų specialistų Amerikoje. Dėl protu nesuvokiamų tarptautinių nusikalstamų nuotykių ir gudrių pabėgimų, pavyzdžiui, į laisvę per lėktuvo tualetą, knyga „Pagauk, jei gali" tapo nepakartojamu pasakojimu apie apgaulės meną.

Ši knyga – visiška fantastika. Abagnale'as savo istoriją rašo žavinga proza, žemiška ir sąžininga. Galbūt dėl to jo personažas toks įtikinamas. Jis neslepia pasitikėjimo savimi, tačiau jis ne arogantiškas ar išdidus. Nors toks talentingas žmogus savo įgūdžius panaudojo nelegaliai veiklai, užuot taikęs juos produktyvesniam tikslui, ši istorija leidžia giliau pažvelgti, kaip sumaniai ir šiuolaikinėje visuomenėje veikia įsilaužėliai, sukčiai ir kiti nusikaltėliai. 

Vis tik šis kūrinys visai neskatina įsisukti į nusikalstamąjį pasaulį, o net savotiškai motyvuoja: štai ir buvęs ieškomiausias sukčius gali pasitaisyti ir žymiai prisidėti prie sistemos, leidusios jam daryti nusikaltimus, tobulinimo. Argi tai ne įrodymas, kad gyvenimas yra įdomus ir keistas? 

Frankas Williamas Abagnale'as (g. 1948) - amerikiečių rašytojas ir nuteistas nusikaltėlis. 1980 m. F. Abagnale'as kartu su kitais parašė autobiografiją „Pagauk, jei gali". Knyga įkvėpė 2002 m. Steveno Spielbergo r ežisuotą to paties pavadinimo filmą. F. Abagnale'as taip pat parašė dar keturias knygas ir vadovauja konsultacinei įmonei „Abagnale and Associates".

Prekę galite įsigyti šiuose knygynuose:

Šie duomenys atnaujinami kelis kartus per parą, todėl rekomenduojame paskambinti į pasirinktą knygyną ir pasitikslinti prekių likutį. Knygynų kontaktus rasite čia.

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti