Pietų ašigalis

13,13€
*Kaina VAGA lojalumo programos nariams
15,45€
Atsiėmimas knygynuose VAGA Tikrinti likutį fizinėse parduotuvėse
Leidykla: BRIEDIS
Informacija
  • Metai 2022
  • Viršelis Kietas
  • Puslapiai 360
  • ISBN 9789955269595

„Pietų ašigalis“ aprašymas

Šie žymaus norvegų keliautojo, atradėjo prisiminimai – tai nuotykių ir pavojų kupina istorija apie žygį į absoliučią nežinią, į gąsdinančią sniego ir ledo karaliją.

1909 m. knygos Pietų ašigalis autorius Roaldas Amundsenas sugalvojo sumanų planą aplenkti britų kapitono Roberto Falcono Scotto planuojamą ekspediciją į piečiausią planetos tašką, kur niekuomet nebuvo žengusi žmogaus koja, ir pasiekti jį pirmas.

Po daugybės skaičiavimų ir kruopštaus pasirengimo XX a. pradžios vikingai laivu „Framas“ išplaukė Antarktidos link, ten įkūrė stovyklą ir ėmė ruoštis lemiamai kelionei. Išaušus numatytai dienai, Amundsenas su keturiais ištikimais draugais ir šunų traukiamomis rogėmis pajudėjo į pietus, pakeliui įveikdami šiurpias prarajas lede, baugius antarktinius kalnus ir bekraštes sniego dykumas.

Roaldas Engelbregtas Gravingas Amundsenas (1872 m. liepos 16 d. - apie 1928 m. birželio 18 d.) - norvegų poliarinių regionų tyrinėtojas. Jis buvo viena svarbiausių figūrų laikotarpiu, vadinamu didvyriškuoju Antarktidos tyrinėjimų amžiumi.

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti