Sostų žaidimas. Ciklo "Ledo ir ugnies giesmė" 1 knyga

Leidykla: Alma littera
Informacija
  • Metai 2012
  • Puslapiai 640
  • Leidykla Alma littera
  • ISBN 9786090105375

Knygos „Sostų žaidimas. Ciklo "Ledo ir ugnies giesmė" 1 knyga “ aprašymas

„Žiema artėja…“ – negandas pranašaujantys žodžiai. Įrašyti Edardo Starko, Vinterfelo lordo ir Šiaurės sergėtojo, šeimos herbe. Septynios karalystės, prieš tris šimtus metų krauju ir ugnimi suvienytos drakonų karaliaus Eigono Užkariautojo, išgyvena apgaulingos ramybės laikus. Drakonai mirė. Kartu su jais sunyko ilgamečių karalių Targeirinų giminė. Dabar Geležinį sostą – Septynių karalysčių valdžios simbolį – užgrobęs karalius Robertas Barateonas. Jis atvyksta į Vinterfelą prašyti Edardo Starko, vaikystės draugo ir maišto kovų bendražygio, tapti karaliaus patarėju.

Taip prasideda pirmoji „Ledo ir ugnies giesmės“ dalis „Sostų žaidimas“. Rašytojas George‘as R. R. Martinas sukūrė nepaprastą fantastikos knygų seriją. Jo vaizduotėje gimė iki mažiausių smulkmenų apgalvotas pasaulis. Su sava istorija. Mitologija. Religija. Gamtos dėsniais. Iš pirmo žvilgsnio Septynių karalysčių gyvenimas skaitytojams primins viduramžių feodalinę santvarką. Pilyse šeimininkauja lordai. Riteriai kaunasi turnyruose. Damos ištekinamos, dar nesulaukusios pilnametystės. Magijos nuojauta sklando ore. Įsitraukus į septynių didžiųjų šeimų intrigų verpetą galima pamiršti, kad kažkada šiame pasaulyje skraidė drakonai. Kad Šiaurėje stūksanti ledo Siena gina Septynias karalystes nuo paslaptingųjų Kitų. Lordo Edardo Starko vaikai augina paskutiniuosius didvilkius. Garbė, šeima, kova dėl valdžios ir kerštas – svarbiausi Septynių karalysčių kilmingųjų gyvenimo varikliai.

Vos pasirodžiusi fantastinės epopėjos „Ledo ir ugnies giesmė“ pirmoji knyga „Sostų žaidimas“ tiek iš skaitytojų, tiek iš kritikų sulaukė puikių įvertinimų. Romanas laimėjo ne vieną premiją. Buvo nominuotas geriausio pasaulyje fantastikos kūrinio apdovanojimui. „Amerikietiškuoju Tolkienu“ vadinamo George’o R. R. Martino knygomis susidomėjo ir televizijos gigantė HBO. Buvo sukurtas 2011 m. metų sensacija tapęs televizijos serialas „Sostų žaidimas“.

George'as Raymondas Richardas Martinas (gimė 1948 m. rugsėjo 20 d.) - amerikiečių rašytojas, scenaristas, televizijos prodiuseris, apsakymų autorius. Jis yra epinių fantastinių romanų serijos Ledo ir ugnies giesmė" autorius. Jie buvo ekranizuoti į Emmy" apdovanojimą pelniusį HBO serialą (2011-2019) ir jo priešistorės serialą (nuo 2022 m. iki dabar). George'as R. R. Martinas prisidėjo prie 2022 m. vaizdo žaidimo Elden Ring" pasaulio kūrimo. 2011 m. rašytojas buvo įtrauktas į kasmetinį įtakingiausių pasaulio žmonių sąrašą Time 100". Jis yra ilgametis Santa Fė (Naujoji Meksika) gyventojas. Ten padėjo finansuoti Meow Wolf". Ten jam priklauso kino teatras Jean Cocteau Cinema". Kovo 29 d. mieste minima George'o R. R. Martino diena.

Prekę galite įsigyti šiuose knygynuose:

Šie duomenys atnaujinami kelis kartus per parą, todėl rekomenduojame paskambinti į pasirinktą knygyną ir pasitikslinti prekių likutį. Knygynų kontaktus rasite čia.

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti