Anė iš Žaliastogių

16,26€
19,60€
Kainos el. parduotuvėje vaga.lt ir fiziniuose knygynuose VAGA gali skirtis
Atsiėmimas knygynuose VAGA Tikrinti likutį fizinėse parduotuvėse
Leidykla: Nieko rimto
Informacija
  • Metai 2021
  • Viršelis Kietas
  • Puslapiai 272
  • ISBN 9786094417078

„Anė iš Žaliastogių“ aprašymas

Kanadiečių rašytojos Lucy Maud Montgomery sukurta „Anė iš Žoliastogių“ – tai visame pasaulyje populiari ir mažuosius skaitytojus jau daugiau nei šimtmetį džiuginanti knyga. Jos centre – linksma, protinga, žingeidi raudonplaukė mergaitė vardu Anė, kuri per klaidą iš internato patenka pas senyvus žmones Matijų ir Merilę Katbertus į Žoliastogių sodybą. Nors šeimininkai į pagalbą sodybos priežiūros darbams norėjo berniuko, ilgainiui jie prisiriša prie mergaitės ir visgi nusprendžia ją pasilikti. 

Tiesa, mergaitė netrunka pritapti mokykloje ir miestelyje, susiranda įvairiausių draugų bei leidžiasi į nuotykius. Pagal šį romaną yra pastatyti keli filmai (animaciniai ir ne tik), nuolat kuriami spektakliai, o pats leidinys yra išleistas daugiau nei į 20 skirtingų kalbų visame pasaulyje. 

Rašyti romaną L. M. Montgomery įkvėpė jos jaunystėje sukurti užrašai apie brolį ir seserį, kuriems per klaidą buvo atsiųsta našlaitė mergaitė, o ne berniukas, kurio jie prašė, tačiau jie nusprendė ją pasilikti. Ji rėmėsi savo pačios vaikystės patirtimi, įgyta Princo Edvardo salos kaime, Kanadoje. Kaip Anės veido modelį L. M. Montgomery panaudojo Evelyn Nesbit nuotrauką, kurią iškirpo iš Niujorko žurnalo „Metropolitan Magazine" ir pakabino ant savo miegamojo sienos.

Prekę galite įsigyti šiuose knygynuose:

Šie duomenys atnaujinami kelis kartus per parą, todėl rekomenduojame paskambinti į pasirinktą knygyną ir pasitikslinti prekių likutį. Knygynų kontaktus rasite čia.

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti