Vaga.lt puslapyje yra naudojami trys pagrindiniai slapukų tipai.
Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Slapukų politika.

Bitininkas

8,92€
10,75€
Kainos el. parduotuvėje vaga.lt ir fiziniuose knygynuose VAGA gali skirtis
Leidykla: Eglės leidykla
Informacija
  • Metai 2019
  • Viršelis Minkštas
  • Puslapiai 104
  • ISBN 9786094321245

Knygos „Bitininkas“ aprašymas

Kai mums netikėtai pateko ši pageltusi, 1921 metais Tilžėje išspausdinta, knyga, nustebome ir nudžiugome. Kol ėjo ji iš rankų į rankas, netrukome nuspręsti, kad reikia ją padauginti. Prieš 98-erius metus išdėstyti patarimai bitininkams nė kiek nepaseno, kaip ir pačios bitės, o širdį džiugina meilė bitutei, pagarba bitininkystei, graži vadovėlio kalba. Iš istoriko Juliaus Kanarsko sužinojome, kas BITININKO autorius. Tai Tėvas Jeronimas Pečkaitis – kunigas pranciškonas, Lietuvos pranciškonų komisaras, Šv. Pranciškaus Trečiojo ordino kongregacijų steigėjas ir vizitatorius, tretininkų žurnalo „Šv. Pranciškaus varpelis“ įkūrėjas ir redaktorius, Lietuvos bitininkų draugijos įkūrėjas ir vadovas. Daug pasaulio matęs ir daug mokslų krimtęs, daug svarių pareigų dvasinėje tarnystėje ėjęs Tėvas Jeronimas labai mylėjo bites ir garsėjo kaip vienas geriausių bitininkų Lietuvoje. 1917 metais Kretingoje įkūrė pirmąją bitininkų draugiją „Spiečius”, kuri 1919 metais pasivadino „Bite” ir išplėtojo veiklą visoje Lietuvoje, įkūrusi 22 skyrius. Jis skelbė spaudoje straipsnius bitininkystės tema, 1921 metais Tilžėje išleido bitininkavimo vadovėlį „Bitininkas”, kurio atnaujintą egzempliorių laikote rankose, 1921 metų kovo 16 dieną Kretingoje atidarė vienmetę bitininkavimo mokyklą, o vėliau kasmet ruošdavo bitininkavimo kursus. Jo rūpesčiu prie vienuolyno įsteigtos dirbtuvės, kuriose pagal naujausius reikalavimus buvo gaminami aviliai.

Klaipėdos krašto bitininkų bendruomenė MIDUTIS linki: 

– Malonaus skaitymo! O, kad mūsų visuomenė daugiau mokytųsi iš bičių!

Prekę galite įsigyti šiuose knygynuose:

Šie duomenys atnaujinami kelis kartus per parą, todėl rekomenduojame paskambinti į pasirinktą knygyną ir pasitikslinti prekių likutį. Knygynų kontaktus rasite čia.

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti