Cholodas

21,17€
24,90€
Kainos el. parduotuvėje vaga.lt ir fiziniuose knygynuose VAGA gali skirtis
Atsiėmimas knygynuose VAGA Tikrinti likutį fizinėse parduotuvėse
Informacija
  • Metai 2024
  • Viršelis Kietas
  • Puslapiai 384
  • ISBN 9786094804199

„Cholodas“ aprašymas

Pagrindinis romano veikėjas Konradas Viduchas, kilęs iš Aukštutinės Silezijos, – Didžiojo karo veteranas, komunistas, visa širdimi atsidavęs revoliucijai. Po karo kartu su Karlu Radeku išvyksta į Sovietų Rusiją. Ten diegia naują proletarinę santvarką ir 1920 m. kare kovoja pirmosios raitelių armijos gretose. Tačiau revoliucija praryja savo vaikus. Vykstant 1937-ųjų valymams draugas Viduchas, kaip „senas bolševikas“, suimamas, nuteisiamas ir išsiunčiamas į Gulagą. Tačiau jam pavyksta pabėgti – ir taip prasideda jo neįtikėtina kelionė per sniegą, ledą ir tundrą.

Bėgdamas nuo sovietų persekiotojų kartu su aklu įteisintu vagimi ir mergina vardu Liubov, Viduchas galiausiai atsiduria paslaptingoje tolimosios Šiaurės gyvenvietėje, kurią čionykščiai vadina Cholodu. Vietiniai gyvena pagal atšiaurios poliarinės gamtos ritmą, augina šiaurės elnius, medžioja ruonius ir meškas, kalba savo kalba ir niekada nėra girdėję apie Staliną. Bent kol kas...

Tai fantasmagoriškas pasakojimas apie nusivylimą idealais. Apie individo, įmesto į istorijos sūkurį, likimą ir tas atokvėpio akimirkas, kurias herojus randa už civilizacijos ribų. Tačiau tai tik akimirkos, nes raudonasis žvėris vis dar atkakliai seka Viducho pėdomis.

Szczepanas Twardochas (gim. 1979) – vienas įdomiausių šiuolaikinių lenkų prozininkų, iš Silezijos kilęs publicistas ir romanistas, keliolikos knygų autorius. Jo kūryba vertinama skaitytojų ir kritikų, rašytojas tėvynėje nominuotas daugeliui prestižinių literatūrinių apdovanojimų, ne vieną jų yra ir pelnęs.

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti