Dienoraštis 1944 - 1952

Dienoraštis 1944 - 1952

10,37€
12,20€
Kainos el. parduotuvėje vaga.lt ir fiziniuose knygynuose VAGA gali skirtis
Atsiėmimas knygynuose VAGA Tikrinti likutį fizinėse parduotuvėse
Leidykla: Studija Versus
Informacija
  • Metai 2023
  • Viršelis Kietas
  • Puslapiai 264
  • ISBN 9789955829492

Knygos „Dienoraštis 1944 - 1952“ aprašymas

Vytautas Osvaldas Virkau (1930–2017) – lietuvių grafikas, tapytojas, visuomenininkas, kurio didžioji gyvenimo dalis prabėgo emigracijoje. Iš Lietuvos su šeima išvyko būdamas keturiolikos metų, gyveno Austrijoje, vėliau Vokietijoje. Vakarų Europos kultūrinėje aplinkoje formavosi jaunuolio asmenybė, išryškėjo domėjimasis daile, literatūra, teatru, kinu. 1949 metais su šeima atvyko į Jungtines Amerikos Valstijas, Čikagos meno institute studijavo tapybą, o Čikagos universitete humanitarinius mokslus. Vėliau dėstė dailę kolegijose, rengė meno parodas, iliustravo knygas, kūrė ekslibrisus.

Knygoje skelbiamas Virkau dienoraštis apima 1944–1952 m. laikotarpį, jame nuosekliai ir detaliai yra fiksuojami pasitraukimas iš Lietuvos, gyvenimas Vokietijoje, išvykimas į Jungtines Amerikos Valstijas ir keleri gyvenimo šioje šalyje metai. Dienoraščio įrašai liudija svarbiausius jauno žmogaus (paauglio, vėliau studento) gyvenimo svetimoje aplinkoje išgyvenimus ir patirtis. Imponuoja jaunojo Vytauto Osvaldo Virkau platūs interesai, skaitydami šią knygą matome ir daugelio tuo metu svetimoje aplinkoje gyvenusių lietuvių išgyvenimus, gimtinės praradimo jausmus, netektis, nežinomybę ir viltis nelengvai kuriantis svetimoje aplinkoje.

Prekę galite įsigyti šiuose knygynuose:

Šie duomenys atnaujinami kelis kartus per parą, todėl rekomenduojame paskambinti į pasirinktą knygyną ir pasitikslinti prekių likutį. Knygynų kontaktus rasite čia.

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti