Iš karo korespondento užrašų

14,45€
20,65€
Kainos el. parduotuvėje vaga.lt ir fiziniuose knygynuose VAGA gali skirtis
Leidykla: Bonus Animus
Informacija
  • Metai 2019
  • Puslapiai 304
  • Leidykla Bonus Animus
  • ISBN 9789955754534

„Iš karo korespondento užrašų“ aprašymas

Tai unikali knyga – vienintelio 1919-1920 m. Nepriklausomybės kovų karo korespondento ir pirmojo  lietuvių žurnalistikos istorijoje –  Antano Žukausko-Vienuolio reportažų ir apsakymų rinkinys.

Knygoje aprašomos kovos su bolševikais Aukštaitijoje ir palei Daugpilį, pafrontės miestų ir kaimų gyvenimas; Trumpa, bet nuožmi kova su bermontininkais prie Šiaulių ir Radviliškio 1919 m. rudenį;

Rinkimai į Steigiamąją Seimą ir kelionė su Lietuvos taikos delegacija į Maskvą 1920 m. vasarą, įspūdžiai iš Sovdepijos pasaulio; Lietuvos kariuomenės žygis į Vilnių, Lietuvos sostinė bolševikų rankose 1920 m. vasarą, kovos su želigovskininkais 1920 m. rudenį;

Be to, knygoje publikuojami apsakymai „Šnipas“, „Bermontininkai“ ir kiti, vaizdavę 1919–1920 m. Nepriklausomybės kovas. Skelbiami periodinėje spaudoje jie dažnai buvo žymėti prierašu „Iš karo korespondento knygelės“ .

Knyga skirta visiems, besidomintiems Lietuvos istorija, rašytojo Antano Žukausko – Vienuolio kūryba ir yra „BONUS ANIMUS“ publikuojamos knygų serijos „Liudijimai“ dalis. Išleistos šios knygos: „Amžininkai – apie 1863 m. sukilimą“, Pr. Žadeikis. Didžiojo karo užrašai“, K. Prapuolenis. Romos užrašai“.

Prekę galite įsigyti šiuose knygynuose:

Šie duomenys atnaujinami kelis kartus per parą, todėl rekomenduojame paskambinti į pasirinktą knygyną ir pasitikslinti prekių likutį. Knygynų kontaktus rasite čia.

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti