J.K. Rowling knygos

J. K. Rowling knygos

„Racionaliam protui mirtis tėra dar vienas nuotykis.”

J.K. Rowling - visiems gerai žinomų knygų apie Harį Poterį autorė. J. K. Rowling iki šiol priklauso greičiausiai visame pasaulyje išparduotų knygų autorės titulas. Pirmąją serijos dalį („Haris Poteris ir Išminties akmuo” ) ji parašė vienoje Edinburgo kavinukėje - tuo metu moteris buvo vieniša mama ir gyveno iš pašalpos. Tiesa, šis rankraštis buvo atmestas daugybę kartų - didžioji dalis leidyklų atsisakė jį spausdinti. Visgi šiandien Hario Poterio autorė yra pelniusi gausybę svarbių apdovanojimų ir yra laikoma viena turtingiausių Anglijos žmonių.

J.K. Rowling

18,62€

Turime sandėlyje

J.K. Rowling

18,62€

Turime sandėlyje

J.K. Rowling

14,71€

Turime sandėlyje

J.K. Rowling

14,71€

Turime sandėlyje

J.K. Rowling

18,62€

Turime sandėlyje

J.K. Rowling

18,62€

Turime sandėlyje

J.K. Rowling

14,71€

Turime sandėlyje

Išparduota

J.K. Rowling

Išparduota

Išparduota

J.K. Rowling, John Tiffany, Jack Thorne

Išparduota

Išparduota

J.K. Rowling

Išparduota

Išparduota

J.K. Rowling

Išparduota

Išparduota

J.K. Rowling

Išparduota

Išparduota

J.K. Rowling

Išparduota

Išparduota

J.K. Rowling, John Tiffany, Jack Thorne

Išparduota

Išparduota

J.K. Rowling

Išparduota

Išparduota

J.K. Rowling

Išparduota

16 prekės

Biografija

Jaunystė ir Hario Poterio pradžia

Gimė 1965 m. liepos 31 d. Yate, netoli Bristolio, Anglijoje.

1986 m. baigusi Ekseterio universitetą, pradėjo dirbti „Amnesty International“ Londone. Ten pradėjo kurti Hario Poterio nuotykius. 

Devintojo dešimtmečio pradžioje ji išvyko į Portugaliją mokyti anglų kalbos kaip užsienio kalbos. Tačiau po trumpos santuokos ir dukters gimimo grįžo į Jungtinę Karalystę bei apsigyveno Edinburge. Gyvendama iš valstybės paramos, tarp prancūzų kalbos mokytojos pareigų ji ir toliau rašė.

Pirmoji Hario Poterio serijos knyga „Haris Poteris ir Išminties akmuo“ (1997) buvo išleista J. K. Rowling vardu. Jos leidėjas rekomendavo lyties atžvilgiu neutralų pseudonimą. Gimusi kaip Joanne Rowling, ji pasivadino J. K., pridėdama antrąjį vardą Kathleen. Knyga iš karto sulaukė sėkmės, nes patiko ir vaikams, kuriems ji buvo skirta, ir suaugusiesiems. Knyga pasižymėjo ryškiais aprašymais ir vaizduotę žadinančiu siužetu. Joje buvo pasakojami neįtikėtino herojaus Hario Poterio, vienišo našlaičio, kuris sužino, kad iš tikrųjų yra burtininkas, ir stoja į Hogvartso burtų ir kerėjimo mokyklą, nuotykiai. Knyga pelnė daugybę apdovanojimų, tarp jų ir Britų knygų apdovanojimą. Kiti tomai – „Haris Poteris ir Paslapčių kambarys“ (1998), „Haris Poteris ir Azkabano kalinys“ (1999), „Haris Poteris ir Ugnies taurė“ (2000), „Haris Poteris ir Fenikso brolija“ (2003), „Haris Poteris ir Netikras princas“ (2005) – taip pat tapo bestseleriais ir buvo išleisti daugiau nei 200 šalių ir maždaug 60 kalbų. Septintasis ir paskutinis serijos romanas „Haris Poteris ir Mirties relikvijos“ buvo išleistas 2007 m.

Rašytojos sėkmė

Hario Poterio serija sukėlė didžiulį vaikų entuziazmą ir buvo priskiriama prie knygų, kurios paskatino naują susidomėjimą skaitymu. 2001-2011 m. buvo išleistos knygų ekranizacijos, kurios tapo vienais pelningiausių filmų pasaulyje. Be to, J. K. Rowling parašė papildomą tomą „Fantastiniai gyvūnai ir kur juos rasti“ (2001), kuris buvo ekranizuotas (2016 m., 2018 m.) ir kuriam scenarijų sukūrė J. K. Rowling. Vėliau ji parašė istoriją, kuri tapo pjese „Haris Poteris ir prakeiktas vaikas“, kurios premjera įvyko 2016 m. ir kuri sulaukė kritikų ir komercinės sėkmės, pelnė precedento neturinčius devynis „Olivier“ apdovanojimus, įskaitant geriausios naujos pjesės apdovanojimą. Spektaklyje Haris yra vyras ir tėvas, tačiau vis dar kovoja su savo praeitimi, o jo sūnus Albas turi kovoti su tėvo palikimu. Knyginė scenarijaus versija, kuri buvo reklamuojama kaip aštuntoji Hario Poterio serijos istorija, buvo išleista 2016 m. Po dvejų metų pjesė perkelta į Brodvėjų, o 2018 m. pelnė šešis „Tony“ apdovanojimus, įskaitant geriausios naujos pjesės apdovanojimą.

2001 m. paskirta Britų imperijos ordino (OBE) pareigūne. 

2009 m. suteiktas Prancūzijos Garbės legiono kavalieriaus vardas.

Pirmą kartą įžengė į suaugusiųjų grožinės literatūros sritį su knyga „The Casual Vacancy“ (2012 m.; 2015 m. televizijos miniserialas) – šiuolaikine socialine satyra, kurios veiksmas vyksta mažame Anglijos miestelyje. 2013 m. paaiškėjo, kad autorė parašė kriminalinį romaną „The Cuckoo's Calling“, pasivadinusi Roberto Galbraito slapyvardžiu. 2014 m. išleista antroji serijos knyga „The Silkworm“, kurios centre – detektyvas Kormoranas Streikas, nuskriaustas karo veteranas. Pagal knygas sukurto televizijos serialo premjera Jungtinėje Karalystėje įvyko 2017 m., o Jungtinėse Valstijose – kitais metais. 2020 m. gegužę, vykstant COVID-19 pandemijai, J. K. Rowling pradėjo nemokamai internete serijiniu būdu publikuoti naują knygą vaikams. Ji buvo išleista lapkričio mėn. 

Kūrybos bruožai

J. K. Rowling rašymo stilius yra unikalus savo sintakse ir dikcija. Žodžius ji dėlioja labai atsargiai, suvokdama, kad kiekvienas žodis sakinyje yra reikšmingas ir perteikia konkrečias prasmes. Tai stilistinė įvairovė, kuri rodo jos gebėjimą patraukti skaitytojus prie savo grožinės literatūros. Ji vengia vartoti pasyviuosius sakinius. Mieliau autorė renkasi aktyvius veiksmažodžius, paprastus ir deklaratyvius sakinius, demonstruojančius paralelizmą. Tokie sakiniai veikia skaitytojus aktyviai, o ne pasyviai. Dėl šios priežasties autorė yra populiaresnė tarp paauglių.

J. K. Rowling gausiai naudoja metaforas. Įspūdingos net jos personifikacijos ir palyginimai. Nors J. K. Rowling stulbina savo aprašymais, ji retoriška savo pasakojimo modeliu. Taip pat skirtingų veikėjų, situacijų ir įvykių palyginimais ir kontrastais, kuriuos ji daro. Rašytoja naudoja pasikartojimus, etosą ir logosą, kad paremtų savo pasakojimo argumentus. O kalbant apie aprašymus, ji daug remiasi juslėmis.

Kaip ir jos veikėjai, sintaksė ir literatūrinės priemonės, J. K. Rowling yra labai įvairi tiek temų, tiek jų pateikimo požiūriu. Ji atskleidė magijos ir priklausymo, šeimos ir draugystės, galios ir godumo, troškimo ir nuolankumo, taisyklių ir nuostatų, maišto ir meilės, o svarbiausia – žmogiškumo temas. Jos Hario Poterio serija puikiai nagrinėja visas šias temas.