Vaga.lt puslapyje yra naudojami trys pagrindiniai slapukų tipai.
Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Slapukų politika.

J.K. Rowling knygos

J. K. Rowling knygos

„Racionaliam protui mirtis tėra dar vienas nuotykis.”

J.K. Rowling - visiems gerai žinomų knygų apie Harį Poterį autorė. J. K. Rowling iki šiol priklauso greičiausiai visame pasaulyje išparduotų knygų autorės titulas. Pirmąją serijos dalį („Haris Poteris ir Išminties akmuo” ) ji parašė vienoje Edinburgo kavinukėje - tuo metu moteris buvo vieniša mama ir gyveno iš pašalpos. Tiesa, šis rankraštis buvo atmestas daugybę kartų - didžioji dalis leidyklų atsisakė jį spausdinti. Visgi šiandien Hario Poterio autorė yra pelniusi gausybę svarbių apdovanojimų ir yra laikoma viena turtingiausių Anglijos žmonių.

Išdėstymas:
elakcija

J.K. Rowling

12,17€

Žymusis burtininkas Haris jau suaugo ir paskutinį kartą iškeliauja iš Ligustrų gatvės. Tačiau Hagrido motociklu skriedamas padebesiais supranta, jog Valdovas Voldemortas ir Mirties Valgytojai jau netoli. „Haris Poteris ir mirties relikvijos" 7 dalis - tai paskutinė ir viena perkamiausių istorijų apie Harį Poterį, nuo kurios sunku atitraukti akis.&n..

Turime sandėlyje

elakcija

J.K. Rowling

12,17€

Tai ketvirta serijos apie garsiausią pasaulyje burtininką Harį knyga, kurią sukūrė autorė J. K. Rowling.  „Haris Poteris ir Ugnies taurė“ tęsia istorijų ciklą apie nepaprastus Hario Poterio ir jo draugų nuotykius burtų bei kerėjimo mokykloje Hogvartse. Knygos siužetas prasideda Hariui kartu su Vizlių šeima stebint Pasaulio kvidičo taurės ..

Turime sandėlyje

elakcija

J.K. Rowling

9,45€

Hariui atostogos pas nedorėlius Durslius buvo liūdnos, o Hogvartse laukia nauji pavojai ir naujos mįslės. Kažkas atidarė Paslapčių kambarį, apipintą šiurpiomis legendomis, ir iš ten ištrūkęs monstras keletą mokinių ir netgi katę Ponią Noris sustingdo į akmenį. Mokyklai gresia uždarymas, iš jos pašalinamas Dumbldoras, suimamas Hagridas. Tačiau Haris..

Turime sandėlyje

elakcija

J.K. Rowling

9,45€

Tai trečioji autorės. J. K. Rowling dalis apie garsiausią pasaulio burtininką, pakerėjusį viso pasaulio vaikus, paauglius ir net suaugusiuosius. Knygoje „Haris Poteris ir Azkabano kalinys“ pasakojama apie trečiuosius Hario Poterio ir jo draugų Hermionos bei Ronio metus burtų ir kerėjimo mokykloje Hogvartse. Prieš prasidedant mokslo metams, bur..

Turime sandėlyje

elakcija

J.K. Rowling

12,17€

Vaikams nuo 10 m. Magiškesnės istorijos pasaulis dar nėra girdėjęs! Tai - viena perkamiausių ir mylimiausių vaikų knygų.Haris vėl atostogauja pas Durslius. Ramybės neduoda sunkios mintys. Mylimo krikštatėvio Sirijaus mirtis. Mūšis su Valdovu Voldemortu. Haris nekantriai laukia apsilankant Hogvartso direktoriaus. Kodėl profesorius Dumbldor..

Turime sandėlyje

elakcija

J.K. Rowling

12,17€

J. K. Rowling „Haris Poteris ir Fenikso brolija“ 5 dalisVaikams nuo 10 m. Magiškesnės ir labiau įtraukiančios istorijos pasaulis dar nėra girdėjęs! Tai viena perkamiausių ir mylimiausių vaikų knygų pasaulyje.Penktieji mokslo metai Hogvartse. Hariui daug kas neduoda ramybės: apsigynimo nuo juodosios magijos mokytojas; netikėtumai Grifo Gūžtos k..

Turime sandėlyje

elakcija

J.K. Rowling

9,45€

Tai pirmoji poteriados dalis, visiškai pakeitusi vaikų literatūros istoriją. Šios knygos rankraštis buvo atmestas dvylika kartų, tačiau šiandien magiškos istorijos autorė J.K. Rowling yra viena turtingiausių Didžiosios Britanijos moterų. 1997 m. pasirodęs pasakojimas netgi 79 savaites išsilaikė „NEW YORK TIMES BOOK REVIEW“ paklausiausių knygų sąraš..

Turime sandėlyje

elakcija

J.K. Rowling, John Tiffany, Jack Thorne

8,12€

Ši knyga – tai viso pasaulio Hario Poterio fanų ilgai lauktas, autorės J. K. Rowling sukurtas draminis kūrinys, kuris yra garsiųjų istorijų apie Harį Poterį tąsa.Įdomu tai, kad „Haris Poteris ir prakeiktas vaikas“ – pirmoji iš visos serijos knygų, kuri buvo pastatyta teatre. Spektaklio pasaulinė premjera įvyko Londone, Vest Ende, 2016 m. Knygo..

Turime sandėlyje

Išparduota

J.K. Rowling

Haris atostogauja pas Durslius. Ramybės neduoda sunkios mintys: mylimo krikštatėvio Sirijaus mirtis, žiaurus mūšis su Valdovu Voldemortu. Ir štai, sėdėdamas savo kambaryje, Haris nekantriai laukia apsilankant Hogvartso direktoriaus. Kodėl profesorius Dumbldoras kaip tik dabar nutarė jį aplankyti? Kokie neatidėliotini reikalai j..

Išparduota

J.K. Rowling

Pergalingai užbaigdama sagą apie Harį Poterį, J.K. Rowling atsakė į visus klausimus, kurie iki tol nedavė ramybės, ir atskleidė visas magiškas paslaptis. Pašėlęs knygos tempas ir neslūgstanti įtampa neša pasakojimą į lemiamą Hario dvikovą su Voldemortu...  ..

Išparduota

J.K. Rowling

Tai penktoji knyga apie Hario Poterio ir jo draugų nuotykius. Prasideda penktieji mokslo metai Hogvartso burtų ir kerėjimo mokykloje. Haris negali suprasti, kodėl Ronis ir Hermiona slapukauja. Tai, ką per tuos metus patirs ir sužinos Haris, apvers visą jo gyvenimą.....

Išparduota

J.K. Rowling

Tai ketvirtoji knyga apie Harį Poterį ir jo draugus. Ji pasakoja apie ketvirtus mokslo metus Hogvartso burtų ir kerėjimo mokykloje. Per juos nutinka daug įdomių dalykų. Svarbiausias metų įvykis - Burtų trikovės turnyras, o lemtingiausias - Tamsos Valdovo Voldemorto sugrįžimas. Be to, Haris su Roniu ima domėtis mergaitėmis, ir iš to kyla daug smagių..

Išparduota

J.K. Rowling

Haris Poteris su savo geriausiais draugais Roniu ir Hermiona nekantriai laukė trečiųjų mokslo metų Hogvarsto burtų ir kerėjimo mokykloje. Tačiau visi mokiniai išsigandę ir susirūpinę. Mat iš Azkabano, burtininkų kalėjimo, pabėgo baisus nusikaltėlis, o mokyklą nuo jo saugo dar baisesni sargai... Kokie nuotykiai vėl laukia Hario, kokią paslaptį jis ..

Išparduota

J.K. Rowling

Pakviesta sakyti diplomų įteikimo kalbą Harvardo universitete, J. K. Rowling diplomantams atskleidė, kokios reikšmingos jos sielai yra nesėkmės ir vaizduotė. Turėti drąsos klysti yra taip pat svarbu, kaip ir siekti sėkmės tradiciniais būdais. Mintimis persikelti į kitų – ypač tų, kuriems sekasi prasčiau nei mums, – gyvenimus, yra..

Išparduota

J.K. Rowling

J. K. Rowling „Haris Poteris ir paslapčių kambarys“ 2 dalisVaikams nuo 10 m. Magiškesnės ir labiau įtraukiančios istorijos pasaulis dar nėra girdėjęs! Tai viena perkamiausių ir mylimiausių vaikų knygų pasaulyje.Hariui atostogos pas nedorėlius Durslius buvo liūdnos, užtat Hogvartse laukia nauji pavojai ir naujos mįslės. Kažkas atidarė Pasl..

Išparduota

J.K. Rowling, John Tiffany, Jack Thorne

AŠTUNTOJI ISTORIJA. PO DEVYNIOLIKOS METŲ... Visada buvo sunku būti Hariu Poteriu, ne lengviau ir dabar, kai jis yra darbais apkrautas Magijos ministerijos darbuotojas, sutuoktinis ir trijų mokyklinio amžiaus vaikų tėvas. Kol Haris bando įveikti praeitį, nenorinčią pasilikti ten, kur jai skirta, jo jaunėlis sūnus Albas grumiasi su šeim..

Rodoma nuo 1 iki 16 iš 16 (viso puslapių - 1)

Biografija

Jaunystė ir Hario Poterio pradžia

Gimė 1965 m. liepos 31 d. Yate, netoli Bristolio, Anglijoje.

1986 m. baigusi Ekseterio universitetą, pradėjo dirbti „Amnesty International“ Londone. Ten pradėjo kurti Hario Poterio nuotykius. 

Devintojo dešimtmečio pradžioje ji išvyko į Portugaliją mokyti anglų kalbos kaip užsienio kalbos. Tačiau po trumpos santuokos ir dukters gimimo grįžo į Jungtinę Karalystę bei apsigyveno Edinburge. Gyvendama iš valstybės paramos, tarp prancūzų kalbos mokytojos pareigų ji ir toliau rašė.

Pirmoji Hario Poterio serijos knyga „Haris Poteris ir Išminties akmuo“ (1997) buvo išleista J. K. Rowling vardu. Jos leidėjas rekomendavo lyties atžvilgiu neutralų pseudonimą. Gimusi kaip Joanne Rowling, ji pasivadino J. K., pridėdama antrąjį vardą Kathleen. Knyga iš karto sulaukė sėkmės, nes patiko ir vaikams, kuriems ji buvo skirta, ir suaugusiesiems. Knyga pasižymėjo ryškiais aprašymais ir vaizduotę žadinančiu siužetu. Joje buvo pasakojami neįtikėtino herojaus Hario Poterio, vienišo našlaičio, kuris sužino, kad iš tikrųjų yra burtininkas, ir stoja į Hogvartso burtų ir kerėjimo mokyklą, nuotykiai. Knyga pelnė daugybę apdovanojimų, tarp jų ir Britų knygų apdovanojimą. Kiti tomai – „Haris Poteris ir Paslapčių kambarys“ (1998), „Haris Poteris ir Azkabano kalinys“ (1999), „Haris Poteris ir Ugnies taurė“ (2000), „Haris Poteris ir Fenikso brolija“ (2003), „Haris Poteris ir Netikras princas“ (2005) – taip pat tapo bestseleriais ir buvo išleisti daugiau nei 200 šalių ir maždaug 60 kalbų. Septintasis ir paskutinis serijos romanas „Haris Poteris ir Mirties relikvijos“ buvo išleistas 2007 m.

Rašytojos sėkmė

Hario Poterio serija sukėlė didžiulį vaikų entuziazmą ir buvo priskiriama prie knygų, kurios paskatino naują susidomėjimą skaitymu. 2001-2011 m. buvo išleistos knygų ekranizacijos, kurios tapo vienais pelningiausių filmų pasaulyje. Be to, J. K. Rowling parašė papildomą tomą „Fantastiniai gyvūnai ir kur juos rasti“ (2001), kuris buvo ekranizuotas (2016 m., 2018 m.) ir kuriam scenarijų sukūrė J. K. Rowling. Vėliau ji parašė istoriją, kuri tapo pjese „Haris Poteris ir prakeiktas vaikas“, kurios premjera įvyko 2016 m. ir kuri sulaukė kritikų ir komercinės sėkmės, pelnė precedento neturinčius devynis „Olivier“ apdovanojimus, įskaitant geriausios naujos pjesės apdovanojimą. Spektaklyje Haris yra vyras ir tėvas, tačiau vis dar kovoja su savo praeitimi, o jo sūnus Albas turi kovoti su tėvo palikimu. Knyginė scenarijaus versija, kuri buvo reklamuojama kaip aštuntoji Hario Poterio serijos istorija, buvo išleista 2016 m. Po dvejų metų pjesė perkelta į Brodvėjų, o 2018 m. pelnė šešis „Tony“ apdovanojimus, įskaitant geriausios naujos pjesės apdovanojimą.

2001 m. paskirta Britų imperijos ordino (OBE) pareigūne. 

2009 m. suteiktas Prancūzijos Garbės legiono kavalieriaus vardas.

Pirmą kartą įžengė į suaugusiųjų grožinės literatūros sritį su knyga „The Casual Vacancy“ (2012 m.; 2015 m. televizijos miniserialas) – šiuolaikine socialine satyra, kurios veiksmas vyksta mažame Anglijos miestelyje. 2013 m. paaiškėjo, kad autorė parašė kriminalinį romaną „The Cuckoo's Calling“, pasivadinusi Roberto Galbraito slapyvardžiu. 2014 m. išleista antroji serijos knyga „The Silkworm“, kurios centre – detektyvas Kormoranas Streikas, nuskriaustas karo veteranas. Pagal knygas sukurto televizijos serialo premjera Jungtinėje Karalystėje įvyko 2017 m., o Jungtinėse Valstijose – kitais metais. 2020 m. gegužę, vykstant COVID-19 pandemijai, J. K. Rowling pradėjo nemokamai internete serijiniu būdu publikuoti naują knygą vaikams. Ji buvo išleista lapkričio mėn. 

Kūrybos bruožai

J. K. Rowling rašymo stilius yra unikalus savo sintakse ir dikcija. Žodžius ji dėlioja labai atsargiai, suvokdama, kad kiekvienas žodis sakinyje yra reikšmingas ir perteikia konkrečias prasmes. Tai stilistinė įvairovė, kuri rodo jos gebėjimą patraukti skaitytojus prie savo grožinės literatūros. Ji vengia vartoti pasyviuosius sakinius. Mieliau autorė renkasi aktyvius veiksmažodžius, paprastus ir deklaratyvius sakinius, demonstruojančius paralelizmą. Tokie sakiniai veikia skaitytojus aktyviai, o ne pasyviai. Dėl šios priežasties autorė yra populiaresnė tarp paauglių.

J. K. Rowling gausiai naudoja metaforas. Įspūdingos net jos personifikacijos ir palyginimai. Nors J. K. Rowling stulbina savo aprašymais, ji retoriška savo pasakojimo modeliu. Taip pat skirtingų veikėjų, situacijų ir įvykių palyginimais ir kontrastais, kuriuos ji daro. Rašytoja naudoja pasikartojimus, etosą ir logosą, kad paremtų savo pasakojimo argumentus. O kalbant apie aprašymus, ji daug remiasi juslėmis.

Kaip ir jos veikėjai, sintaksė ir literatūrinės priemonės, J. K. Rowling yra labai įvairi tiek temų, tiek jų pateikimo požiūriu. Ji atskleidė magijos ir priklausymo, šeimos ir draugystės, galios ir godumo, troškimo ir nuolankumo, taisyklių ir nuostatų, maišto ir meilės, o svarbiausia – žmogiškumo temas. Jos Hario Poterio serija puikiai nagrinėja visas šias temas.