Maironio Lietuva

17,92€
25,60€
Kainos el. parduotuvėje vaga.lt ir fiziniuose knygynuose VAGA gali skirtis
Atsiėmimas knygynuose VAGA Tikrinti likutį fizinėse parduotuvėse
Informacija
  • Metai 2018
  • Puslapiai 164
  • Leidykla Vilniaus universiteto leidykla
  • ISBN 9786090700334

Knygos „Maironio Lietuva“ aprašymas

Knygoje skelbiamos originalaus dydžio autoriaus gyvenimo metais rankraščiu likusio ankstyvo Maironio (1862–1932) poetinio kūrinio „Lietuva“ (1888) autografo faksimilės, šaltinio aprašas ir du straipsniai apie rankraščio kilmę ir istoriją bei kultūrinę vertę. Dvidešimt šešerių metų jaunuolis, tuo laiku dar nepasirinkęs savo žinomojo poetinio pseudonimo ir pasirašęs „J. Maculevičius“, šį savo pirmąjį eiliavimą dedikavo ir įteikė Lietuvos poetui ir vyskupui Antanui Baranauskui (1835–1902) 1888 metais, baigęs Kauno kunigų seminariją, prieš išvykdamas tęsti mokslų į Sankt Peterburgo dvasinę akademiją. Poemą sudaro 1366 eilutės. Rankraštis saugomas Vilniaus universiteto bibliotekoje. Kūrinys pirmą kartą skelbiamas atskiru leidiniu.

„Lietuva“ – tai pirmoji Maironio parašyta poema. Ji tyrėjų dažnai įvardijama poeto laboratorija ar dirbtuvėmis, nes iš jos išaugo nemažai vėlesnių Maironio kūrinių.

Knygos rengėjai – Vilniaus universiteto bibliotekos Mokslinių tyrimų ir paveldo rinkinių departamento Rankraščių skyriaus vadovė dr. Inga Liepaitė ir Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto Literatūros ir kultūros tyrimų instituto A. J. Greimo semiotikos ir literatūros teorijos centro prof. dr. Paulius V. Subačius.

Prekę galite įsigyti šiuose knygynuose:

Šie duomenys atnaujinami kelis kartus per parą, todėl rekomenduojame paskambinti į pasirinktą knygyną ir pasitikslinti prekių likutį. Knygynų kontaktus rasite čia.

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti