Mažasis draugas

25,16€
*Kaina VAGA lojalumo programos nariams
29,60€
Atsiėmimas knygynuose VAGA Tikrinti likutį fizinėse parduotuvėse
Leidykla: Alma littera
Autorius Donna Tartt
Informacija
  • Metai 2023
  • Viršelis Kietas
  • Puslapiai 592
  • ISBN 9786090149430

Knygos „Mažasis draugas“ aprašymas

„Dagilio“ autorės, Pulitzerio premijos laureatės romanas.

Romanas, kurio esmė ne išorinis veiksmas ir nusikaltimo išaiškinimas, o bendruomenės paslaptys, gyvenimo būdas ir veikėjų psichologiniai portretai.

„Šiai knygai lemta tapti ypatinga klasika. Ji įtraukia tave lyg pasaka, bet neleidžia pamiršti, kad viskas tikra.“ New York Times Book Review

JAV pietuose, nedideliame Misisipės valstijos miestelyje, per Motinos dieną savo tėvų kieme randamas negyvas berniukas – Robinas. Po dvylikos metų vaiko žmogžudystė vis dar neišaiškinta, o jo šeimos gyvenimas taip ir sustingo tą kraupią dieną. Tokia sustabarėjusi būtis netenkina tik Harietos, jauniausios Robino sesers, kuri „nebuvo nei graži, nei miela. Harieta buvo protinga.“ Bauginamai sumani, pavydėtinai ryžtinga, apie žygdarbius nuolat skaitanti ir svajojanti mergaitė nusprendžia pati ieškoti brolio žudiko. Pagalbininką turi tik vieną – ją garbinantį draugą Hilį. Harieta tyrinėja, o neretai ir peržengia miestelyje griežtai apibrėžtas rasių ir klasių ribas ir vis giliau pasineria į savo šeimos netekties istoriją. Nuo vieną šeimą parklupdžiusio kasdienio, mieguisto liūdesio svorio iki prietarais ir gražia išore paremtos bendruomenės – ši knyga veikiau apie gyvenimo būdą nei apie mirtį, ir skaitytoją ji veda tūkstančiu skirtingų krypčių, susijungiančių į unikalią pilnatvę. Neišdildomą įspūdį palieka stiprūs personažai, kuriuos Donna Tartt piešia neįtikėtinai kruopščiai ir jautriai atskleisdama tai, kas vyksta viduje.

Dramų ir rimtesnių romanų skaitytojams, besidomintiems moderniąja klasika. Kam patiko „Dagilis“, „Slapta istorija“. Lyginama su Harper Lee „Nežudyk strazdo giesmininko“.

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti