elakcija
Sofijos pasaulis. Romanas apie filosofijos istoriją

Sofijos pasaulis. Romanas apie filosofijos istoriją

10,81€
15,45€
Kainos el. parduotuvėje vaga.lt ir fiziniuose knygynuose VAGA gali skirtis
Atsiėmimas knygynuose VAGA Tikrinti likutį fizinėse parduotuvėse
Leidykla: Tyto alba
Informacija
  • Metai 2018
  • Puslapiai 464
  • Leidykla Tyto alba
  • ISBN 9786094663253

Knygos „Sofijos pasaulis. Romanas apie filosofijos istoriją“ aprašymas

Tai – norvegų rašytojo Josteino Gaarderio (g. 1952) knyga. Su ją užaugo jau ne viena skaitytojų karta. Kodėl kūrinys visus taip traukia? Todėl, kad autorius suderino nesuderinamus dalykus. Filosofijos mokslo raidą įvilko į romano rūbą. Sukūrė įtraukiantį ir lavinantį pasakojimą apie didžiuosius pasaulio mąstytojus. Tai romanas? Detektyvas? Filosofijos istorija? Viskas kartu.

Jeigu tai romanas, tai jis – apie Sofiją Amundsen, besidžiaugiančia paprastu gyvenimu, kol jo nesutrikdo mįslingas laiškas su iš pirmo žvilgsnio paprastais, bet iš tiesų klastingais klausimais apie savo, o drauge ir kiekvieno asmens būties prasmę. Išties, kas yra sudėtingiau, nei atsakyti į klausimą – kas tu esi? Taip prasideda stulbinantis Sofijos žygis per filosofijos istoriją drauge su paslaptingu filosofu Albertu. Kelionė, kur į duris gali pasibelsti Alisa iš Stebuklų šalies. Kur „Lego“ žaidimai padeda suvokti, kaip mąstė antikos filosofai. Kur, nulupęs banano žievę, gali atrasti jo viduje išraižytą įspėjimą. Istorijos, filosofijos, kultūros faktai susipainioja romane. Nė nepajauti, kaip nuo klausimo „Kaip atsirado pasaulis?“ pereini prie „Kas bus toliau?“.

„Sofijos pasaulis. Romanas apie filosofijos istoriją“ – leidinys mąstančiam jaunimui. Ir kiekvienam, kas bent vieną kartą yra savęs paklausęs – kodėl aš esu pasaulyje?

Josteinas Gaarderis - norvegų intelektualas, kelių romanų, apsakymų ir knygų vaikams autorius. J. Gaarderis dažnai rašo iš vaikų perspektyvos, tyrinėdamas jų nuostabos jausmą. Savo kūriniuose jis neretai naudoja metafikciją ir kuria istorijas istorijose. Žinomiausias jo kūrinys - romanas „Sofijos pasaulis. Romanas apie filosofijos istoriją“ (1991). Jis išverstas į 60 kalbų, išleista daugiau kaip 40 mln. egzempliorių.

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti