Vaga.lt puslapyje yra naudojami trys pagrindiniai slapukų tipai.
Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Slapukų politika.

Tikrumo paieškos ir gyvenimas širdimi

11,39€
13,40€
Kainos el. parduotuvėje vaga.lt ir fiziniuose knygynuose VAGA gali skirtis
Atsiėmimas knygynuose VAGA Tikrinti likutį fizinėse parduotuvėse
Leidykla: Žuvėdra
Informacija
  • Metai 2023
  • Viršelis Minkštas
  • Puslapiai 225
  • ISBN 9786098219616

Knygos „Tikrumo paieškos ir gyvenimas širdimi“ aprašymas

Tikrumo paieškos ir gyvenimas širdimi“ – tai esė, parašytų per kelias dešimtis metų, rinkinys. Esė rišasi tarpusavyje, nes temos tarsi išplaukia viena iš kitos, viename tekste išplėtojama ankstesniojo mintis. 

Autorės teigimu, medžiagos kūrybai suteikė pats gyvenimas, o filosofinis išsilavinimas ir daugelį metų šlifuoti minties tikslinimo bei skaidrinimo įgūdžiai padėjo nagrinėti jo reiškinius su deramu preciziškumu, atsižvelgiant į visą suvokiamą jų sudėtingumą bei nevienareikšmiškumą. Todėl tai yra ir gyvos patirties liudijimas, ir bandymas jungtinėmis širdies ir proto pastangomis susivokti sudėtingame gyvenimo žaidime, įminti jo mįsles bei peršviesti tamsius žmogaus sielos užkaborius.   

Autorę ypač domina savityra ir apskritai žmogaus dvasinio pasaulio, kurį vadina „vidujybe“, tyrinėjimai. Knygoje nuolat keliamas klausimas, kas toje vidujybėje yra tikra, o kas – ne arba „mažiau nei tikra“? Autorės teigimu, tikrumas – ne abstrakti sąvoka, o patiriamas dalykas, todėl ji siekia likti kuo arčiau aktualiai patiriamos tikrovės, pasidalinti išgyventa patirtimi ir apmąstyti jos dėka ją aplankiusias įžvalgas. Taip pat – pakviesti skaitytoją brandinti tikrovę savyje, kad ir kaip savitai tai skambėtų. Juk tai, su kuo susiduriame iš išorės – dar ne patyrimo riba. Patyrimas tęsiasi po susidūrimo su [išorine] tikrove mūsų vidujybėje, jai stengiantis pažinti pačiai save ir suteikti šiam savižinos procesui objektyvumo. 

Užuot stengusis pateikti galutinius atsakymus į klausimus autorė pozicionuoja save kaip dialogo partnerę, palydėtoją ir įkvėpėją žengti žingsnį savęsp, o sykiu kviečia skaitytoją kartu ieškoti tikrumo beigi pateikia tam tikrą pavyzdį, kaip galima jo ieškoti. Tų paieškų eigoje pamažu galėtų atsiskleisti ir atsakymai į skaitytojui rūpimus klausimus. Juk dalogas su knyga ir netiesiogiai – jos autoriumi visada reikšmingas, nes padeda atpažinti save, savo patirtį, susivokti „skaudamoje“ temoje ir pačiam judėti savivokos keliu. 

Knyga „Tikrumo paieškos ir gyvenimas širdimi“ galėtų sudominti filosofus,  psichologus ir visus tikrumo ieškotojus, keliaujančius širdies arba savęs pažinimo keliu. 



Prekę galite įsigyti šiuose knygynuose:

Šie duomenys atnaujinami kelis kartus per parą, todėl rekomenduojame paskambinti į pasirinktą knygyną ir pasitikslinti prekių likutį. Knygynų kontaktus rasite čia.

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti