Vietos visuomenė ir valdžia. Tarpusavio sąveikos (Šiaulių ekonomijos atvejis. XVII–XVIII a. pradžia)

22,05€
*Kaina su nuolaidos kodu - ZAIBAS
Nuolaidos nesumuojamos
-30% su kodu: ZAIBAS
31,50€
Atsiėmimas knygynuose VAGA Tikrinti likutį fizinėse parduotuvėse
Informacija
  • Metai 2023
  • Viršelis Kietas
  • Puslapiai 552
  • ISBN 9786090709993

Knygos „Vietos visuomenė ir valdžia. Tarpusavio sąveikos (Šiaulių ekonomijos atvejis. XVII–XVIII a. pradžia)“ aprašymas

Monografijoje nagrinėjami valdžios ir bendruomenės tarpusavio santykiai XVII–XVIII a. pr.

Autorė pagrindinį dėmesį skiria teisiškai fiksuotai ir apibrėžtai geografinėmis ribomis karališkos Šiaulių ekonomijos mikrobendruomenei. Jos pavaldiniai turėjo daug daugiau galimybių artikuliuotai išreikšti ir ginti savo interesus negu privačių dvarų valstiečiai ir miestelėnai. Gausūs išlikę šaltiniai (inventoriai, dvaro teismo knygos, dvaro valdytojų įvairūs dokumentai, bažnytiniai metrikai, to meto literatūros kūriniai ir kt.), esantys Lietuvos ir užsienio archyvuose, pasirinktos socialinės antropologijos, naujos politinės istorijos ir mikroistorijos prieigos leido įsigilinti ir išanalizuoti daugiasluoksnę bendruomenę, jos tarpusavio ryšius, saviidentifikaciją, ŠE pavaldinių ir įvairaus lygmens valdžios (nuo vietos dvaro administracijos ir parapijos dvasininkijos iki ŠE laikytojų bei karaliaus) tarpusavio sąveikas, palyginti plačiame Abiejų Tautų Respublikos kontekste.

Dr. Rita Regina Trimonienė – VU Istorijos fakulteto profesorė, daugelį metų domisi ir tiria mikroistorijos ir lokalios istorijos tematiką.


Prekę galite įsigyti šiuose knygynuose:

Šie duomenys atnaujinami kelis kartus per parą, todėl rekomenduojame paskambinti į pasirinktą knygyną ir pasitikslinti prekių likutį. Knygynų kontaktus rasite čia.

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti