Acta Academiae Artium Vilnensis / 100 Jubiliejų kultūra

Informacija
  • Metai 2021
  • Viršelis Minkštas
  • Puslapiai 352
  • ISBN 000042745435

Knygos „Acta Academiae Artium Vilnensis / 100 Jubiliejų kultūra“ aprašymas

100-ąjį Acta Academiae Artium Vilnensis (AAAV) numerį nu¬sprendėme skirti jubiliejaus reiškiniui kultūroje apmąstyti, jubiliejams kurtai dailei kaip savitai meno istorijos sričiai ir savitai jos refleksijos rūšiai pristatyti. Viena svarbiausių jubiliejaus šventimo ar minėjimo paskirčių – suaktyvinti atmintį, sutelkti dėmesį į konkretų asmenį, instituciją, kultūros reiškinį. Pasirinkusios tokią temą, tikėjomės inicijuoti tyrimus, kurie at¬skleistų, kaip pasireiškia atminties suaktyvinimas, kokius pėdsakus jis pa¬lieka kultūroje, koks vaidmuo šiame procese atitenka vizualinei komunika¬cijai, regimajam atminties žadinimui, įvykio tvermės ir reikšmės fiksavimui. Klausėme, kaip gimsta jubiliejiniai, minėjimų ir iškilmių kūriniai, vizualinės kultūros artefaktai ir kaip jie gyvuoja jubiliejiniams metams praėjus? Ar tebegyvuoja? Ar kūriniai, sukurti kuriam nors reiškiniui atminti, įvertinti, patys prisimenami?

Šiame numeryje skelbiami penki moksliniai straipsniai ir trys meniniai tyrimai, greta pateikiamas visų iki šiol išleistų AAAV numerių (anksčiau vadintų ir tomais) turinys, taip iš esmės fiksuojama jubiliejinė paties žurnalo istorija.


Prekę galite įsigyti šiuose knygynuose:

Šie duomenys atnaujinami kelis kartus per parą, todėl rekomenduojame paskambinti į pasirinktą knygyną ir pasitikslinti prekių likutį. Knygynų kontaktus rasite čia.

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti