Apie ką nesikalbu su mama. 15 atvirų pasakojimų

15,47€
*Kaina VAGA lojalumo programos nariams
18,20€
Atsiėmimas knygynuose VAGA Tikrinti likutį fizinėse parduotuvėse
Leidykla: Tyto alba
Informacija
  • Metai 2024
  • Viršelis Kietas
  • Puslapiai 258
  • ISBN 9786094667930

Knygos „Apie ką nesikalbu su mama. 15 atvirų pasakojimų“ aprašymas

Mūsų motinos – pirmieji mūsų namai, todėl nuolatos stengiamės pas jas grįžti. Prisiminti, ką reiškia turėti vietą, kuriai priklausai. Kurioje pritampi.

Studijų metais amerikiečių prozininkė Michele Filgate pradėjo rašyti esė apie savo patėvį ir jauname amžiuje patirtą seksualinį priekabiavimą. Prireikė daug laiko suprasti, kad pasakojimo centre iš tiesų yra ne kas kita, kaip kintantis ryšys su mama. Po publikacijos ši esė sulaukė didžiulio dėmesio spaudoje ir socialiniuose tinkluose, o reakcijų gausa paskatino M. Filgate sudaryti rinktinę „Apie ką nesikalbu su mama. 15 atvirų pasakojimų“, kurioje garsūs šiuolaikiniai rašytojai viešai prabyla apie savo mamas – rūpestingas ir šaltas, paprastas ir mįslingas, skaudinančias ir įskaudintas.

Rašytoja Cathi Hanauer prisėda pasišnekėti su mama, už kurią didžiąją gyvenimo dalį kalbėjo jos vyras. Melissa Febos, remdamasi mitologija, analizuoja natūralų savo atsiskyrimą nuo mamos ir asmeninės laisvės troškimą. Nayomi Munaweera dalijasi drąsia išpažintimi apie pamažu ryškėjančią mamos psichikos ligą. André Aciman prisimena vaikystę su kurčia mama, kurios niekada nedomino žodžiai, o Julianna Baggott atskleidžia, ką reiškia augti su mama, kuri pasakoja per daug.

Iš viso skaitytojų laukia 15 įsimintinų, jautrių, kartais sukrečiančių istorijų apie skirtingus motinystės atspalvius, žeidžiančius ir gydančius mamų žodžius bei tai, ką iš pirmųjų savo namų išsinešame į tolesnius santykius.

Kiekviena esė – tai atskiras meno kūrinys, pasižymintis savomis personažų linijomis ir nušvitimais. M. Filgate nuveikė didžiulį darbą, surinkdama šiuos su meile ir užsidegimu parašytus tekstus. – Los Angeles Review of Books

Tiesiog ryte prarysite šias puikiai parašytas ir tokias reikšmingas istorijas apie nuoširdumą, skausmą ir psichologinį atsparumą. – Elizabeth Gilbert, knygos „Valgyk, melskis, mylėk“ autorė

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti