Brolių Grimų pasakos

17,72€
*Kaina VAGA lojalumo programos nariams
18,65€
Atsiėmimas knygynuose VAGA Tikrinti likutį fizinėse parduotuvėse
Leidykla: Garnelis
Informacija
  • Metai 2023
  • Viršelis Kietas
  • Puslapiai 400
  • ISBN 9789955883821

„Brolių Grimų pasakos“ aprašymas

Broliai Jakobas ir Vilhelmas Grimai užrašė ir pirmieji supažindino skaitytoją su daugybe pasakų, be kurių nūdienos pasaulio pasakų lobynas būtų sunkiai įsivaizduojamas. „Pelenė“, „Joniukas ir Grytutė“, „Karalaitis varlė“ ir kitos žinomos brolių Grimų pasakos buvo perpasakojamos iš kartos į kartą ir teikė įkvėpimo daugeliui kūrėjų. 

Broliai Jakobas Grimas ir Vilhelmas Grimas gimė pasiturinčioje šeimoje. Be jų šeimoje buvo dar septyni vaikai, deja, trys iš jų mirė dar vaikystėje. Brolių Grimų tėvas mirė, kai berniukai buvo dar paaugliai ir ši netektis įstūmė šeimą į skurdą. Visgi vaikinai vienas po kito įstojo į Marburgo universitetą, įsitraukė į visuomeninę ir kultūrinę veiklą. Jakobas, pradėjęs studijuoti vokiečių vidurinių amžių dokumentus, susidomėjo pasakomis ir ėmė jas rinkti bei ruošti spaudai.

1812-ais metais pasirodė pirmoji tautosakos antologija „Brolių Grimų pasakos“, kuri šiandien yra vienas populiariausių leidinių visame pasaulyje. Šiandien šios pasakos puikiai žinomos. Tai „Dvylika brolių“, „Pelenė“, „Jonukas ir Grytutė“, „Karalaitis varlė“, „Raudonkepuraitė“, „Brėmeno muzikantai“, „Šešios gulbės“, „Snieguolė“, „Aukso žąsis“, „Melų pasaka“ ir šimtai kitų.

Ši knyga – tai naujas klasikinis Juozo Balčikonio verstų brolių Grimų pasakų leidimas, iliustruotas dar nepublikuotomis anglų dailininko Arturo Rekhemo iliustracijomis. Tikimės, kad skaitytoją pakerės ne tik čia pateikiamų pasakų magija, bet ir lietuviško žodžio grožis, gyva dialogo ekspresija, turtingo, neišsemiamo žodyno klodai.

Kaip leidybos reiškinys brolių Grimmų pasakos konkuruoja su Biblija. 2005 m. „Vaikų ir namų pasakos“ įtrauktos į UNESCO pasaulio dokumentų paveldo registrą. Šios pasakos, jų herojai iš knygų perkeliami į įvairias šiuolaikines medijas, teatrą, operas, komiksus, filmus, paveikslus, muziką, reklamą, madą, pramogų parkus, kompiuterinius žaidimus ir t. t


Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti