Egzekucijos užrašai

16,83€
*Kaina VAGA lojalumo programos nariams
19,80€
Atsiėmimas knygynuose VAGA Tikrinti likutį fizinėse parduotuvėse
Autorius Danya Kukafka
Informacija
  • Metai 2023
  • Viršelis Kietas
  • Puslapiai 376
  • ISBN 9786094803772

Knygos „Egzekucijos užrašai“ aprašymas

Traukte įtraukiantis, ypatingos atmosferos, stulbinančios empatijos ir išskirtinės atidos tiek žmogaus prigimčiai, tiek gyvenimą supančioms detalėms kupinas įtempto siužeto romanas, kuriame pasakojama mirties bausme nuteisto serijinio žudiko gyvenimo istorija.


Talentingas manipuliuotojas, įprastų emocijų negebantis justi Enzelis Pakeris turės mirti po dvylikos valandų. Jis suvokia, ką padarė, ir dabar laukia egzekucijos – tokio pat šiurpaus likimo, kokį prieš daugelį metų pats primetė savo aukoms – niekuo dėtoms merginoms. Tačiau mirti Enzelis nenori, jis trokšta, kad jį gerbtų ir suprastų.


Enzelio gyvenimas perteikiamas ne tik jo paties lūpomis, bet ir iš be galo įtaigiai pavaizduotų moterų perspektyvos. Knygoje tokių veikėjų – ištisa galerija, tačiau išsamiausiai susipažįstame su Enzelio motina Levanda, iš pradžių ant bedugnės krašto balansuojančia septyniolikmete, o vėliau jau ir brandžia moterimi, taip pat – su jo žmonos dvyne Heizele, kuri, nors nuo pat gimimo ir junta be galo stiprų ryšį su seserimi, tačiau yra priversta bejėgiškai stebėti, kaip šios santykiai grasina pražudyti juos visus, ir galiausiai – su jo pėdomis sekančia detektyve Šafe, visa esybe atsidavusia nusikaltėlių medžioklei, bet sunkiai susitvarkančia su savo pačios gyvenimu.


Nenumaldomai tiksint laikui knygos veikėjai – kiekvienas savaip – susiduria su tragiškai pasibaigsiančiais pasirinkimais ir apmąsto po tokių katastrofų liekančius sielos randus.


Danya Kukafka – jauna, bet pasaulinę šlovę jau spėjusi pelnyti dviejų romanų autorė, literatūros agentė. Knygą „Egzekucijos užrašai" leidinys „The New York Times" pripažino geriausiu 2022 metų kriminaliniu romanu, o 2023-aisiais autorei už jį buvo skirta Edgaro Allano Poe premija. Į rekomenduojamų knygų sąrašus šį kūrinį yra įtraukę tokie leidiniai ar portalai kaip „New York Times Book Review", „Los Angeles Times", „Washington Post", „Entertainment Weekly", „ Esquire", „USA Today", „Buzzfeed", „Goodreads", „Rolling Stone", „Business Insider", „Bustle", „The Guardian" ir daugelis kitų.

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti