Knygų vagilė

Kainos el. parduotuvėje vaga.lt ir fiziniuose knygynuose VAGA gali skirtis
Leidykla: Sofoklis
Autorius Markus Zusak
Informacija
  • Metai 2021
  • Viršelis Kietas
  • Puslapiai 576
  • ISBN 9786094443626

Knygos „Knygų vagilė“ aprašymas

„Knygoje norėjau papasakoti apie daugybę dalykų, apie grožį ir žiaurumą. Bet ką galėjau jai pasakyti apie tuos dalykus, ko ji dar nežinojo? Norėjau paaiškinti, kad nuolat pervertinu ir nuvertinu žmonių rasę - kad retai kada ją tiesiog įvertinu. Norėjau jos paklausti, kaip tas pats dalykas gali būti toks bjaurus ir toks šlovingas, o jo žodžiai ir istorijos - tokie prakeiksmingi ir puikūs."

1939 m. Nacių Vokietija. Roza ir Hansas Hubermanai namuose Molchinge priglaudžią mergaitę Lizelę Meminger. Nepaisant griežto pamotės auklėjimo, paauglė greit prisitaiko prie naujo gyvenimo. Susidraugauja su kaimynų sūnumi Rudžiu. Vaikiškai išdykauja. Skaito gausybę knygų. O Antrasis pasaulinis karas vis labiau įsiaudrina...

Pirmąją knygelę skaitymui Lizelė randa prie broliuko kapo. Antrąjį išgelbėja iš laužo. Paruošto fiurerio gimtadienio garbei. Vėliau jai leidžiama naudotis mero žmonos biblioteka. Ilgainiui karas atima net šią progą. Apsupta nepritekliaus, Lizelė vagia knygas. Ieško jose paguodos sau ir kitiems.

Kol dalis miestelio gyventojų šlovina režimą, Hubermanai rūsyje slepia jauną žydą Maksą. Šiuo būdu Hansas grąžina skolą jaunuolio tėvui. Iš jo paveldėjo akordeoną. Vienas neatsargus poelgis lemia, kad Maksui tenka palikti Rozos ir Hanso namus. Karui pasibaigus jis su Lizele dar susitiks. Kitiems likimas nebus toks gailestingas.

„Knygų vagilė“ – pasakojimas apie brendimą ir žmogiškumą. Apie knygų galią gydyti sielą. Kartu – ir naikinti. 

Markus Zusak (gimė 1975 m.) – vienas sėkmingiausių australų rašytojų. Knygos sužavi kritikus ir skaitytojus. 2006 m. pasirodęs romanas „Knygų vagilė“ pripažintas tarptautiniu mastu. Pasaulyje parduota daugiau nei 16 mln. egzempliorių. 2013 m. pagal knygą sukurta „Oskarui“ nominuota drama tokiu pat pavadinimu.

Prekę galite įsigyti šiuose knygynuose:

Šie duomenys atnaujinami kelis kartus per parą, todėl rekomenduojame paskambinti į pasirinktą knygyną ir pasitikslinti prekių likutį. Knygynų kontaktus rasite čia.

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti