Moralė. Bendrasis gėris permainų laikais

18,21€
21,95€
Kainos el. parduotuvėje vaga.lt ir fiziniuose knygynuose VAGA gali skirtis
Atsiėmimas knygynuose VAGA Tikrinti likutį fizinėse parduotuvėse
Leidykla: Tyto alba
Informacija
  • Metai 2021
  • Viršelis Kietas
  • Puslapiai 336
  • ISBN 9786094665868

Knygos „Moralė. Bendrasis gėris permainų laikais“ aprašymas

Nėra laisvės be moralės. Laisvės be atsakomybės. Gyvybingo „Aš“ be tvaraus „Mes“.

Jonathan Sacks (Džonatanas Saksas, 1948–2020) – profesorius, filosofas, teologas, vyriausiasis Britanijos rabinas (1991–2013), politikas, lordas. Moralės filosofijos ir teologijos veikalų autorius, radijo ir televizijos laidų apie moralę kūrėjas. „Moralė. Bendrasis gėris permainų laikais“ – viena paskutinių filosofo knygų.

Gyvename kultūros klimato kaitos metu. Moralę atidavėme rinkoms ir valstybei. Bet rinka kuria turtą, o valstybė bando suvaržyti milžinišką nelygybę, todėl jos negali pakelti moralės naštos ir pademonstruoti, kaip reikėtų gyventi. Visuomenę ir tarpusavio bendravimą ši kaita ženkliai paveikė. Viskas netikėtai žlunga: niekinantis viešasis diskursas stabdo socialinę pažangą, suskaldytą visuomenę ragina tapatybės ir ekstremistinė politika, auganti aukos jausenos kultūra reikalauja „saugių erdvių“ ir nutildo diskusijas, dauguma bijo to, ką žada ateitis. Įžvalgiai kritikuodamas šiuolaikinės visuomenės būseną ir vertindamas to priežastis nuo senovės graikų laikų per reformaciją bei Apšvietos epochą iki pat šių dienų J. Sackas teigia, kad netekę moralės prarasime ir laisvę. 

Jei mums rūpi ateitis, privalome atkurti bendrąjį moralinį pamatą. Tuomet vėl atrasime gyvenimą keičiančias paradoksalias tiesas, kad esame tvirti, jeigu prižiūrime silpnuosius, turtingi, jeigu rūpinamės vargšais, ir stiprūs, jeigu globojame pažeidžiamuosius. Ši knyga – motyvuojantis žvilgsnis į pasaulį, kuriame visi galime rasti savo vietą ir žiūrėti į ateitį drąsiai.

„Jonathanas Sacksas yra vienas didžiausių mūsų laikų moralinių mąstytojų. Naujausioje jo knygoje „Moralė" jo galingas požiūris taikomas sprendžiant precedento neturinčius mūsų laikų iššūkius - socialinius, politinius, ekonominius ir, svarbiausia, kultūrinius. Tegul į jo žodžius įsiklauso visa šalis." - autorius Robertas D. Putnamas

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti