akcija
Moteris, pakeitusi antrojo pasaulinio karo eigą

Moteris, pakeitusi antrojo pasaulinio karo eigą

10,00€
Kainos el. parduotuvėje vaga.lt ir fiziniuose knygynuose VAGA gali skirtis
Atsiėmimas knygynuose VAGA Tikrinti likutį fizinėse parduotuvėse
Leidykla: Tyto alba
Autorius Sonia PURNELL
Informacija
  • Metai 2022
  • Viršelis Kietas
  • Puslapiai 360
  • ISBN 9786094666438

Knygos „Moteris, pakeitusi antrojo pasaulinio karo eigą“ aprašymas

SONIA PURNELL (Sonia Purnel) – britų žurnalistė ir trijų biografinių knygų autorė, garsėjanti kruopščiais tyrimais ir nepriekaištingu stiliumi. Bendradarbiauja su tokiais leidiniais kaip The Economist, The Daily Telegraph, The Sunday Times. „Virginia Hall“ – antroji jos knyga lietuvių kalba, pirmoji – „Clementine Churchill“ (2017).  

1942 m. gestapas perdavė skubų pranešimą: „Ji – pavojingiausia iš visų Sąjungininkų šnipų. Turim ją rasti ir sunaikinti.“ Jų taikinys buvo Virginia Hall, užsispyrusi amerikietė, įsiprašiusi į Specialiųjų operacijų valdybą, kurią Winstonas Churchillis vadino „Nedžentelmeniško karo ministerija“. Ji – pirmoji Sąjungininkų agentė moteris, nusiųsta į nacių valdomą zoną. Niekas iš jos daug nesitikėjo – juk tiek agentų patyrė nesėkmę, – bet būtent ji, nepaisant protezuotos kojos, padėjo įžiebti Prancūzijos pasipriešinimo judėjimą ir visiškai pakeitė partizaninio karo sampratą.

Virginia Prancūzijoje sukūrė platų šnipų tinklą, priimdavo atskraidinamus ginklus bei sprogmenis ir tapo patikimiausiu pasipriešinimo judėjimo ramsčiu. Netgi tada, kai buvo demaskuota ir visur kabojo plakatai su jos nuotrauka, ji ignoravo įsakymus evakuotis. Galiausiai Virginiai teko sprukti. Bet ji grįžo. Nes tikėjo, kad turi išgelbėti dar daug gyvybių. Ir jai pavyko – Virginia sėkmingai vadovavo partizaniniam karui, padėjo Sąjungininkams išlaisvinti Prancūziją po Išsilaipinimo dienos. 

Įtaigi, kruopščiais tyrimais paremta Sonios Purnell knyga atskleidžia slaptą Virginios Hall gyvenimą – tai stulbinama, įkvepianti heroizmo, šnipinėjimo, pasipriešinimo ir asmeninių pergalių, nepaisant itin nepalankių aplinkybių, istorija. Istorija apie tai, kaip vienos moters atkaklumas padėjo laimėti karą. Ne veltui šią biografiją NPR, Amazon, The Seattle Times, The Washington Independent, The Minneapolis Star Tribune, BookBrowse, The Spectator ir The Times išrinko Metų knyga.

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti