Plūduriuojančio pasaulio menininkas

8,00€
Kainos el. parduotuvėje vaga.lt ir fiziniuose knygynuose VAGA gali skirtis
Atsiėmimas knygynuose VAGA Tikrinti likutį fizinėse parduotuvėse
Leidykla: Baltos lankos
Informacija
  • Metai 2019
  • Viršelis Kietas
  • Puslapiai 224
  • Leidykla Baltos lankos
  • ISBN 9786094792625

Knygos „Plūduriuojančio pasaulio menininkas“ aprašymas

„Geriausi dalykai susideda iš nakties ir pranyksta rytui išaušus.“

1948 m. Japonija iš lėto atsitiesia po Antrojo pasaulinio karo nelaimių. Į pensiją išėjęs žymus dailininkas Masudžis Ono dienomis rūpinasi savo sodu ir renovuoja karo metu bombarduotą namą, bendrauja su dukromis ir anūku, o vakarus leidžia su senais pažįstamais ištuštėjusiuose, žibintais apšviestuose baruose. Bet į idiliškai ramią Masudžio Ono senatvę vis lenda prisiminimai. Jo atmintyje iškyla pranykęs anų dienų „plūduriuojantis pasaulis“, sklidinas dekadentiškų malonumų bei daug žadančios ateities, ir tamsių laikų šešėliai, kai Masudžio Ono tapybą ženkliai paveikia kylanti militarizmo ir nacionalizmo banga bei savo propagandinius paveikslus jis skiria judėjimui, Japoniją nuvedusiam į karą.

„Plūduriuojančio pasaulio menininkas" – jautrus ir išmintingas portretas, pasakojantis sudėtingais laikais gyvenusio dailininko prieštaringą likimą, ir drauge pasakojimas apie meną, senosios ir naujosios tvarkos sandūrą, kartų skirtumus, besikeičiančias vertybes ir susitaikymą su praeities klaidomis.

„Kupinas kuklios elegancijos.“ - Sunday Times".


„Švelnus ir paliečiantis.“ - London Review of Books".


„Kazuo Ishiguro savo didelės emocinės galios romanuose atskleidė prarają, kuri glūdi už mūsų iliuzinio ryšio su pasauliu.“ -Švedijos akademija

Kazuo Ishiguro (Kazuo Išiguro, g. 1954 m. lapkričio 8 d.) – japonų kilmės britų rašytojas. Studijavo anglų literatūrą ir filosofiją Kento universitete. 1995 m. už nuopelnus literatūrai jam suteiktas garbingas Britų imperijos ordinas (OBE), 1998 m. – Prancūzijos Meno ir literatūros kavalieriaus ordinas. Parašė septynis romanus, už tris – tarp jų „Plūduriuojančio pasaulio menininkas“ ir „Neleisk man išeiti“ – nominuotas prestižinei „Man Booker“ literatūros premijai. 1989 m. šia premija įvertintas už romaną „Dienos likučiai“. 2017 m. rašytojas paskelbtas Nobelio literatūros premijos laureatu.

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti