Neleisk man išeiti

10,43€
*Išpardavimo kaina
14,90€
Atsiėmimas knygynuose VAGA Tikrinti likutį fizinėse parduotuvėse
Leidykla: Baltos lankos
Informacija
  • Metai 2018
  • Puslapiai 360
  • Leidykla Baltos lankos
  • ISBN 9786094790454

Knygos „Neleisk man išeiti “ aprašymas

Keitė vaikystę praleido Heilšame – atokioje, specifines ir dažnai ypač nepaprastas taisykles turinčioje mokymo įstaigoje, įkurtoje Anglijos provincijoje, toliau nuo pašalinių akių. Ten mokiniai buvo kruopščiai saugomi nuo išorinio pasaulio ir lavinami taip, kad suvoktų esą išskirtiniai. Tobulą praeitį Keitė paliko užmarščiai, bet praėjus daugybei metų į jos gyvenimą grįžta Rūta ir Tomis – geriausi draugai iš Heilšamo laikų. Dalydamasi atsiminimais su Rūta ir grimzdama į taip ir nenuslopusią meilę Tomiui, Keitė grįžta į praeitį. Kaip jie pamatė dienos šviesą? Kokiam gyvenimui buvo ruošiami? Kodėl tokia reikšminga jų puiki sveikata? Kokia tamsi paslaptis slypi už karštligiško mokinių kūrybiškumo raginimo? Ir kokią kainą jie turės sumokėti už tai, kad visą gyvenimą buvo laikomi kitokiais?

Verčiant puslapį po puslapio, stebint šių jaunuolių gyvenimus subręsta mintis, kad vis dėlto kažkas čia ne taip, kaip turėtų būti. Intriguojanti, tačiau siaubingai bauginanti paslaptis įminta taip meistriškai, kad būtent šis bruožas išskiria šį šedevrą iš visų kitų.

Šioje istorijoje tyrinėjamas žmogaus gyvenimo beprasmiškumas ir tai, kaip mes visi pasirenkame elgtis su neišvengiama pabaiga. Keliamas ne vienas klausimas, susijęs su žmogaus būtimi: ką reiškia būti žmogumi, ką renkiesi daryti artėjančios mirties akivaizdoje ir kas nutinka, kai mokslas ir etika neina greta?

„Neleisk man išeiti“ – nepaprastai rafinuotas ir subtilus pasakojimas apie dar vieną mūsų pasaulio versiją, persmelktas žmogaus trapumo pajautos ir neišmatuojamo gyvenimo geismo. „Geriausia, ką Ishiguro yra parašęs po „Dienos likučių“. Tai romanas apie žmogaus prigimtį: kas ją sudaro, ką ji reiškia, kaip ji gali būti pagerbta ar paneigta“, - Jonathan Yardley.

„Šis ypatingas ir bauginamai gudrus romanas <...> yra apie tai, kodėl mes nepratrūkstame, kodėl vieną rytą atsikėlę tiesiog neišbėgame į gatvę kūkčiodami ir verkdami, kodėl neįdūkstame ir visko aplink nesudaužome į šipulius suvokę, kad mūsų gyvenimas niekada nebus toks, koks galėjo būti“, - M. John Harrison.

„Šiame beviltiškai liūdname romane <...> autorius gilinasi į paprasto žmogaus gyvenimą – sielą, seksualumą, meilę, kūrybiškumą, vaikišką naivumą“, -Andrew Barrow.

Kazuo Ishiguro neįtikėtinai subtiliai įvaldo keli skirtingus žanrus: mokslinė fantastika nepriekaištingai susipina su alegorija, kuri rutuliojasi gotikinio romano maniera. Čia įkalinti personažai gali lemti tik vieną galutinį rezultatą – tragediją.

Kazuo Ishiguro (Kazuo Išiguro, g. 1954) – japonų kilmės britų rašytojas. Studijavo anglų literatūrą ir filosofiją Kento universitete. 1995 m. už nuopelnus literatūrai jam suteiktas garbingas Britų imperijos ordinas (OBE), 1998 m. – Prancūzijos Meno ir literatūros kavalieriaus ordinas. Sukūrė 7 romanus, už 3, tarp kurių ir „Neleisk man išeiti“, nominuotas prestižinei „Man Booker“ literatūros premijai. 1989 m. šia premija įvertintas už knygą „Dienos likučiai“. 2017 m. rašytojas paskelbtas Nobelio literatūros premijos laureatu. Laikraštis „Time" K. Ishiguro mokslinės fantastikos romaną „Neleisk man išeiti" pripažino geriausiu 2005 m. romanu ir vienu iš 100 geriausių romanų anglų kalba, išleistų 1923-2005 m.

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti