Šakniukų metai: žiema, pavasaris, vasara, ruduo

4,00€
*Išpardavimo kaina
8,45€
Atsiėmimas knygynuose VAGA Tikrinti likutį fizinėse parduotuvėse
Leidykla: BRIEDIS
Informacija
  • Metai 2020
  • Viršelis Kietas
  • Puslapiai 32
  • ISBN 9789955267423

Knygos „Šakniukų metai: žiema, pavasaris, vasara, ruduo“ aprašymas

Vokiečių rašytoja ir iliustratorė Sibylle von Olfers yra mylima visame pasaulyje. Jos piešiniai šilti, pilni švelnumo, meilės, gyvenimiškos magijos, o iliustracijas lydintys tekstai – itin jautrūs bei teigiami. „Šakniukų metai: žiema, pavasaris, vasara, ruduo" – klasikinė istorija apie metų laikų kaitą. Leidinys skirtas 3-7 metų vaikams, tačiau pasakojimas ir „Art nouveau" stiliaus piešiniai sužavės bet kokio amžiaus skaitytoją. Knyga dvelkia pagarba pavasariui, atgimimui, jaunystei, džiaugsmui ir Motinai Žemei.

Šakniukais šioje knygoje vadinami augalai, kurie čia sužmoginti ir yra panašūs į mažus vaikus. Šakniukai žiemą praleidžia miegodami po žeme. Pavasarį jie atsibunda ir ima bruzdėti: siuva naujas ryškias sukneles, valo ir spalvina vabalus bei drugelius. Sulaukę vasaros mažyliai žaidžia žaliuose laukuose, maudosi šiltuose tvenkiniuose, bėgioja pievose, o spalvotą rudenį grįžta pas Motiną Žemę, kuri pasveikina juos savo namuose ir vėl paguldo į lovą.

Autorė Sibylle von Olfers nepaprastai jautriai vaizduoja kaip keičiasi metų laikai ir kaip kiekvienas sezonas daro įtaką gamtos būtybių gyvenimui. „Šakniukų metai: žiema, pavasaris, vasara, ruduo" – edukacinė knyga, kuri padės vaikams paaiškinti pavasario, vasaros, rudens ir žiemos sąvokas, o kartu tai ir miela pasaka apie draugus šakniukus ir pasaulį, kuriame gyvename.

Sibylle von Olfers (pilnas vardas Maria Regina Angela Hedwig Sibylla von Olfers) gimė 1881-ais metais, Vokietijoje. Jos tėvas buvo patarėjas sveikatos klausimais, gamtos žinovas ir rašytojas. Tėvo sesuo, kuri taip buvo rašytoja ir tapytoja, padarė didžiulę meninę įtaką dukterėčiai. Būtent teta išmokė mergaitę piešti augalus ir gyvūnus. Sibylle buvo laikoma subtilia, intelektualia mergina, kuri labai anksti atskleidė savo aistrą menui. Būdama septyniolikos mergina išvyko pas tetą į Berlyną, kur ir toliau mokėsi piešti. Sibylle von Olfers savo grožiu traukė ne vieną gerbėją, tačiau atsisakiusi turtingų ir kilmingų jaunuolių santuokos pasiūlymų ji tapo vienuole. Taip pat Sibylle dirbo dailės mokytoja, piešė ir rašė knygas vaikams. „Šakniukų metai: žiema, pavasaris, vasara, ruduo" – garsiausias jos kūrinys, pasirodęs 1906-tais metais. Iš viso autorė sukūrė devynias iliustruotas knygeles vaikams.

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti