Stebuklingosios Nilso kelionės

16,68€
*Kaina VAGA lojalumo programos nariams
20,10€
Atsiėmimas knygynuose VAGA Tikrinti likutį fizinėse parduotuvėse
Leidykla: Tyto alba
Informacija
  • Metai 2021
  • Viršelis Kietas
  • Puslapiai 592
  • ISBN 9786094666025

„Stebuklingosios Nilso kelionės“ aprašymas

Pirmosios Nobelio literatūros premijos laureatė moters kūrinys. Tai - švedų rašytoja Selma Lagerlöf (Selma Lagerliof). Nepaprasta pasakotoja. Su jos kūryba jau užaugo ir tikrai dar užaugs ne viena skaitytojų karta. Žinomiausia jos knyga vaikams „Stebuklingosios Nilso kelionės“ iš pradžių sumanyta kaip smagiai parašytas geografijos vadovėlis. Tačiau šios didžios pasakotojos rankose vadovėlis virto įtraukiančia kelione. Joje įdomios žinios apie geografiją ir gamtą susipina su stebuklingais keturiolikmečio Nilso nuotykiais. 

Nevykusiai pajuokavęs, ne itin malonaus būdo paauglys Nilsas pavirsta nykštuku. Netyčia užsiropštęs žąsinui Martynui ant sprando drauge su juo patraukia į kelią. Iki Laplandijos pačioje šiaurėje! Prasideda nuotykių ir išbandymų kupina kelionė. Berniukas su naujuoju draugu žąsinu praskris virš įlankų ir uostų, uolėtų kalnų ir neįžengiamų miškų, ežerų ir upių. Apsilankys senoviniuose miestuose ir didingose pilyse. Susipažins su milžiniškais lokiais, tauriais elniais, šokančiomis varnomis ir tik mistinėse kelionėse sutinkamomis būtybėmis. Svarbiausia – Nilsas nukeliaus turiningą vidinę kelionę. Berniukas grįš namo pažinęs ne tik pasaulį, bet ir save.

Selma Ottilia Lovisa Lagerlöf (1858 m. lapkričio 20 d. - 1940 m. kovo 16 d.) - švedų rašytoja. Pirmąjį savo romaną „Sakmė apie Gestą Berlingą" ji išleido, būdama 33 metų. Ji buvo pirmoji moteris, pelniusi Nobelio literatūros premiją, kuri jai buvo įteikta 1909 m. Be to, ji buvo pirmoji moteris, kuriai 1914 m. buvo suteikta Švedijos akademijos narystė.

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti