Vaga.lt puslapyje yra naudojami trys pagrindiniai slapukų tipai.
Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Slapukų politika.
Senos gatvelės pasakos

Senos gatvelės pasakos

Internetu:
20,83€
Knygyne:
24,50€ (kaina knygynų tinkle VAGA, išskyrus franšizinius knygynus)
Atsiėmimas knygynuose VAGA Tikrinti likutį fizinėse parduotuvėse
Leidykla: Gelmės
Informacija
  • Metai 2022
  • Viršelis Kietas
  • Puslapiai 168
  • ISBN 9786098302110

Knygos „Senos gatvelės pasakos“ aprašymas

Apie prancūzų pasakininką Pierre’ą Gripari ir jo pasakas. 

Pjeras Gripari (1925 – 1990) gimė Paryžiuje motinos prancūzės ir tėvo graiko šeimoje.

Nuo 1963 m. P. Gripari atsideda literatūrinei veiklai. Jis rašė romanus, pjeses, bet didžiausią šlovę ir pasaulinį garsą pelnė savo pasakomis ir apsakymais vaikams, iš kurių neabejotinai žymiausios  - „Broka gatvės pasakos“ (Contes de la rue Broca). Turbūt reikėtų pažymėti, kad Broka ir kitos pasakose minimos gatvės yra Paryžiuje, netoli tos vietos ir namo, kur rašytojas pragyveno visą savo gyvenimą, retai kur teiškildamas iš gimtojo Paryžiaus. Tose žaismingose pasakose knibžda įvairiausios būtybės: milžinai, raganos, undinės,velniai, net kalbantys daiktai – gudruolė bulvė ir jos draugė gitara, įsimylėjusi batų pora ir t.t. 

Šios pasakos jau seniai pripažintos tikra vaikų ir jaunimo literatūros klasika ir yra įtrauktos į prancūzų mokyklų programą, o Pierre‘o Gripari, vadinamo „žodžių magu“, vardas pelnytai rikiuojasi greta tokių prancūzų pasakos klasikų, kaip Charles‘is Perault, Marcelis Aymé ir kt. vardų: kupinos šmaikštaus humoro, ritmo jausmo ir nepakartojamos fantazijos, šios pasakos yra išverstos į daugelį pasaulio kalbų – tad iš tiesų metas prakalbinti jas ir lietuviškai.      

Pasakas labai gražiai iliustravo Claude'as Lapointe'as (g. 1938) – žymus prancūzų dailininkas ir iliustratorius. Jis studijavo dailę Nansi. Vėliau dėstė dailę Dekoratyvinių menų mokykloje Strasbūre. Joje mokėsi visa garsių prancūzų knygų iliustratorių karta. Nuo 1971-ųjų Claude'as Lapointe'as pradėjo aktyviai bendradarbiauti su Prancūzijos leidyklomis, iliustravo knygas vaikams ir jaunimui. Iš viso savo puikiais piešiniais papuošė daugiau kaip 100 knygų. 1982 m. laimėjo „Premio Grafico Fiera di Bologna per l'Infanzia“ Bolonijos vaikų knygų mugėje. 1996-aisiais Bordo mieste, o 2016-aisiais Strasbūre buvo surengtos jo kūrybai skirtos parodos. 

Iš prancūzų kalbos vertė Jonė Ramunytė.

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti