Siegfried Immerselbe atsijaunina

2,00€
*Išpardavimo kaina
Atsiėmimas knygynuose VAGA Tikrinti likutį fizinėse parduotuvėse
Leidykla: Leidykla VAGA
Informacija
  • Metai 2019
  • Viršelis Kietas
  • Puslapiai 256
  • Leidykla Leidykla VAGA
  • ISBN 9785415025718

Knygos „Siegfried Immerselbe atsijaunina“ aprašymas

Turi galutinai nukirsti saitus su savo vakardiena. Jei paliktumėm Tamstai bent dalį praeities atminimų ir inpročių, žymiai pasunkėtų mūsų didelis uždavinys. Nes žinai, Tamsta, kas mus daugiausiai sendina? Inpročiai, inkibimas in atsiminimus, prisijaukinimas prie aplink mus užsistovėjusios aplinkos. - Prof. Gonzano.

Igno Šeiniaus tarpukariu išleistas mokslinės fantastikos romanas „Siegfried Immerselbe atsijaunina“ – tai ankstyva, pranašiška ir satyriška polemika su Hitlerio Vokietijoje gimstančia nacizmo ideologija.

Tai istorija apie romano pagrindinį veikėją Siegfriedas Immerselbe –  Miuncheno „Naujojo Antropologijos Muziejaus“ direktorių, antropologijos profesorių, nacionalizmo ir rasizmo šalininką, kuris neplanuotos operacijos metu gauna dozę jaunos žydės hormonų, kurie pakeičia pagrindinio veikėjo mąstyseną, vertybes, tikėjimą. Dėl tokių pasikeitimų, Siegfriedas atvykęs ir pasilikęs gyventi Italijoje parašo knygą, dėl kurios Vokietijos vyriausybė uždraudžia jam grįžti į tėvynę. Didžioji intriga slypi, kai Siegfriedas įsimyli žydaitę Salomę, tačiau gražią jųdviejų svajonę susituokti griauna Salomės tėvas nesutinkantis palaiminti jų santuokos, nes ši suterš žydiškos šeimos tradicijas.

Knyga patiks ir įtrauks savo idėja, požiūriu ir stebinančiu mokslinės fantastikos pavyzdžiu parašytu tarpukario Lietuvoje. Ne veltui Vilniaus universiteto istorijos fakulteto doktorantas Audrius Dambrauskas teigia: „Šeiniaus romanas toli gražu nėra pirmasis mokslinės fantastikos pavyzdys Lietuvoje, tačiau jį būtų galima laikyti pirmuoju pripažinto, profesionalaus rašytojo sukurtu šio žanro kūriniu šalyje“. O 2018 metų geriausių lietuviškų knygų rinkimuose užėmė 52 vietą.

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti