Žinau, ko gieda paukštis narve

16,92€
*Kaina VAGA lojalumo programos nariams
19,90€
Atsiėmimas knygynuose VAGA Tikrinti likutį fizinėse parduotuvėse
Leidykla: Kitos knygos
Autorius Maya Angelou
Informacija
  • Metai 2023
  • Viršelis Kietas
  • Puslapiai 312
  • ISBN 9786094275586

Knygos „Žinau, ko gieda paukštis narve“ aprašymas

Autobiografinė Mayos Angelou knyga vos pasirodžiusi šokiravo JAV visuomenę ir dar dešimtmetį buvo uždrausta kai kuriose mokyklose ir bibliotekose. Dalindamasi asmenine patirtimi autorė paliečia nepatogias mažamečių seksualinio išnaudojimo ir rasizmo temas. Ji yra sakiusi, kad šią istoriją išdrįso papasakoti, siekdama apsaugoti žmones nuo panašių patirčių ir atjausti tuos, kam jau teko tai patirti, – kad jie nekaltintų savęs.  


Maya Angelou (tikrasis vardas Marguerite Annie Johnson, 1928–2014) – JAV rašytoja, poetė, pilietinių teisių aktyvistė, bendradarbiavusi su Martinu Lutheriu Kingu ir Malcolmu X, taip pat aktorė, muzikantė, šokėja, spektaklių, filmų, TV programų prodiuserė ir režisierė. Už viso gyvenimo nuopelnus ją apdovanojo prezidentai Billas Clintonas ir Barackas Obama. 


Po tėvų skyrybų mergaitė su vyresniuoju broliu išsiunčiami gyventi pas pamaldžią močiutę į atokų užkampį JAV pietuose. Nors vaikai prižiūrimi, viduje jaučiasi apleisti. Kartą netikėtai atvykus tėvui jų pasaulis apsiverčia aukštyn kojomis. Vaikai sužino, kad motina nori susigrąžinti juos gyventi kartu su naujuoju draugu. Tačiau daug vyresnis vyras su mergaite ima elgtis taip, kaip niekas iki šiol. Sutrikusi ir įbauginta mažametė nesupranta, kas vyksta, ir bijo kam nors apie tai prasitarti. 


Pirmą kartą 1969 m. pasirodžiusi knyga „Žinau, ko gieda paukštis narve“ neilgai trukus buvo nominuota Nacionalinei knygų premijai, 1979 m. pagal ją sukurtas to paties pavadinimo filmas. Antros populiarumo bangos kūrinys sulaukė 1993 m., kai autorė perskaitė savo poemą per Billo Clintono inauguraciją. 2011 m. žurnalas „Time“ įtraukė kūrinį į geriausių visų laikų negrožinių knygų šimtuką. Visuotinės literatūros klasika tapusi knyga pirmą kartą pasirodo lietuvių kalba. 


Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti