Žmonės. Trumpa kultūros, sekso, karo ir evoliucijos istorija

3,60€
*Kaina VAGA lojalumo programos nariams
Atsiėmimas knygynuose VAGA Tikrinti likutį fizinėse parduotuvėse
Leidykla: Tyto alba
Informacija
  • Metai 2022
  • Viršelis Kietas
  • Puslapiai 232
  • ISBN 9786094667046

Knygos „Žmonės. Trumpa kultūros, sekso, karo ir evoliucijos istorija“ aprašymas

Mintis, kad žmonės – ypatingi gyvūnai, yra mūsų esmės pamatas. Tačiau kokie gi gebėjimai ir veiksmai užkelia mus ant pjedestalo, aukščiau mūsų evoliucinių pusbrolių? Kas paverčia mus gyvūnais ir kas iškelia viršum jų?

Evoliucijos teorija jau seniai pagrindė teiginį, kad žmonės yra gyvūnai. Šiuolaikiniai Homo sapiens yra primatai, turintys bendrą protėvį su beždžionėmis. Mūsų genomas 98 proc. sutampa su šimpanzės, o DNR nė kiek nesiskiria nuo organizmų, gyvenusių prieš 4 mlrd. metų. Vis dėlto laikome save išskirtiniais. Bet ar tai tiesa?

Šioje įtraukiančioje knygoje A. Rutherfordas tyrinėja žmogaus – gyvūno paradoksą. Ieškodamas atsakymų gyvūnų karalystėje, autorius pastebi, kad daugelis dalykų, kurie kitados buvo laikomi išskirtinai žmogiškais, iš tikrųjų tokie nėra: mes nesame vieninteliai bendraujantys, gaminantys įrankius ar užsiimantys seksu ne tik dėl biologinio tikslo susilaukti palikuonių. Tačiau žmonės sukūrė tokią kultūrą, kuri yra daug sudėtingesnė nei bet kas kita gamtoje. Kodėl taip atsitiko ir ką tai sako apie mus?

Žmonės. Trumpa kultūros, sekso, karo ir evoliucijos istorija – įspūdingas žmonijos evoliucijos vadovas, atskleidžiantis, kokie nepaprasti gyvūnai yra žmonės. 

ADAM RUTHERFORD (Adamas Rutherfordas) – vienas garsiausių šiuolaikinių britų genetikų, rašytojas ir televizijos laidų vedėjas. Septynių mokslinių genetikos veikalų autorius, dešimtmetį redagavo žurnalo Nature audiovizualinį turinį, yra laikraščio The Guardian mokslo populiarinimo publikacijų autorius, BBC Radio 4 mokslo programos Inside Science  vedėjas. Jo knyga „Trumpa žmonijos istorija. Mūsų genuose įrašyti pasakojimai“ (liet. 2021, „Tyto alba“) tapo pasauliniu bestseleriu. „Žmonės“ – antroji A. Rutherfordo knyga lietuviškai. 

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti