Demonas Variagalvis

30,26€
*Kaina VAGA lojalumo programos nariams
35,60€
Atsiėmimas knygynuose VAGA Tikrinti likutį fizinėse parduotuvėse
Informacija
  • Metai 2024
  • Viršelis Kietas
  • Puslapiai 570
  • ISBN 9786094874505

Knygos „Demonas Variagalvis“ aprašymas

Juk visi žino, kad šiame pasaulyje gimusieji paženklinti nuo pat pradžių, vieni išlošia, kiti pralošia.

Pasaulį Demonas Variagalvis išvydo gyvenamojoje priekaboje. Tikriausiai nebūtų likęs gyvas, jei ne kaimynė, sumaniusi patikrinti, kodėl vieniša aštuoniolikametė nėščioji tądien dar neatvėrė durų. Iš savo tėvo, anapus iškeliavusio dar prieš sūnaus gimimą, jis paveldėjo žalias akis, variu degančius plaukus ir išgyvenimo instinktą. Tiesiog būtiną savybę, kai mama – narkomanė, o po jos mirties globos tarnybos mėto iš vienų globėjų kitiems, aplink vien alkis, skurdas ir pavojingi nevaikiški žaidimai. Meilė ir saugumas – nepasiekiami, kaip ir tas vandenynas, iki kurio vis nepavyksta nukeliauti.

Mirusios narkomanės vaikas. Papuvęs amerikietiškojo pyrago gabalėlis, visi nori, kad jį būtų galima tiesiog – suprantat. Išmesti.

Atviras, sklidinas pykčio ir gailesčio DEMONAS VARIAGALVIS įtraukia į nepaprastą istoriją apie meilę, praradimus ir viską, kas yra tarp jų.

Romano „Demonas Variagalvis“ („Demon Copperhead“) įkvėpimo šaltinis – į pasaulinės literatūros aukso fondą įtrauktas Charleso Dickenso „Deividas Koperfildas“ („David Copperfield“). Klasikinio XIX amžiaus romano siužetą Barbara Kingsolver perkėlė į nepritekliuose ir opioiduose skęstančią šiuolaikinės Amerikos provinciją. „Demonas Variagalvis“ pelnė prestižines Pulitzerio ir Womens Prize for Fiction premijas, romanas pateko į geriausių 2022 metų The New York Times knygų dešimtuką.

Barbara Kingsolver yra sukūrusi devynis grožinės literatūros bestselerius, tarp jų – romanus „Unsheltered“, „Flight Behavior“, „The Lacuna“, „Prodigal Summer“ ir „The Poisonwood Bible“, taip pat poezijos, eseistikos ir negrožinių knygų. Su vyru ir dukromis parašė knygą „Animal, Vegetable, Miracle: A Year of Food Life“. Kingsolver kūryba išversta į daugiau kaip dvidešimt kalbų, pelnė literatūros premijų bei skaitytojų savo šalyje ir užsienyje ištikimybę. Ji priklauso Amerikos meno ir literatūros akademijai, 2000 m. yra pelniusi Nacionalinį humanitarikos medalį, aukščiausią Jungtinių Amerikos Valstijų apdovanojimą už savo nuopelnus menui. Su vyru gyvena ūkyje pietų Apaleičijoje.

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti