Michailo Bulgakovo knygos

Michailo Bulgakovo knygos

„Mokslas dar nežino priemonių, kaip paversti žvėrį žmogumi."

Michailas Bulgakovas – 1891 metais Rusijos imperijoje gimęs rašytojas, kurio knygos iki šiol yra skaitomos visame pasaulyje. M. Bulgakov Kijevo universitete mokėsi medicinos ir Pirmojo Pasaulinio karo metais dirbo ligoninėje. Šis autorius ypatingai yra vertinamas už savo kūrinius „Šuns širdis“, „Jaunojo gydytojo užrašai“, bei romaną „Meistras ir Margarita“. Pastarajį autorius rašė iki pat savo gyvenimo galo, o knyga buvo išspausdinta praėjus net 26 metams po jo mirties. 

Michail Bulgakov

10,54€

Turime sandėlyje

Išparduota

Michail Bulgakov

Išparduota

Išparduota

Michail Bulgakov

Išparduota

Išparduota

Michail Bulgakov

Išparduota

Išparduota

Michail Bulgakov

Išparduota

5 prekės

Biografija

Gimė 1891 m. gegužės 15 d. Kijeve, Ukrainoje, Rusijos imperijoje.

Pradėjęs suaugusiojo gyvenimą kaip gydytojas, M. Bulgakovas metė mediciną ir ėmė rašyti. Pirmasis stambus jo kūrinys buvo romanas „Belaja gvardija“. Jis buvo išspausdintas 1925 m. Bet taip ir nebuvo išleistas knygos pavidalu. Realistiškai ir simpatiškai vaizduojantis prieš bolševikus nusistačiusios baltųjų karininkų grupės motyvus ir elgesį pilietinio karo metu, jis sulaukė oficialios kritikos audros dėl to, kad jame nėra komunistinio herojaus. M. Bulgakovas romaną perdirbo į pjesę „Dni Turbinykh“. Ji 1926 m. su dideliu pasisekimu pastatyta. Vėliau uždrausta. 1925 m. jis išleido satyrinių fantazijų knygą „Dyavoliada“. Netiesiogiai kritikuojančią sovietinę komunistinę visuomenę. Kūrinys buvo oficialiai pasmerktas. Tais pačiais metais jis parašė „Sobachye serdtse“. Piktą komišką satyrą apie pseudomokslą.

Dėl realizmo ir humoro M. Bulgakovo kūriniai sulaukė populiarumo. Tačiau jų aštri sovietinių papročių kritika valdžiai buvo nepriimtina. Iki 1930 m. jam faktiškai buvo uždrausta publikuoti. Josifas Stalinas atmetė jo prašymą leisti emigruoti. Per vėlesnį literatūrinio ostrakizmo laikotarpį, kuris tęsėsi iki pat mirties, M. Bulgakovas sukūrė savo šedevrus. 1932 m., būdamas Maskvos dailės teatro darbuotojų literatūrinis konsultantas, jis parašė tragediją apie Molière'o mirtį. Peržiūrėta versija galiausiai buvo pastatyta 1936 m. Buvo rodoma septynis vakarus, kol buvo uždrausta dėl menkai užmaskuoto išpuolio prieš Staliną ir Komunistų partiją.

Trečiajame dešimtmetyje sukūrė dar du šedevrus. Pirmasis buvo nebaigtas „Teatralny roman“. Autobiografinis romanas, kuriame yra negailestinga satyra Konstantinui Stanislavskiui ir Maskvos dailės teatro užkulisių gyvenimui. Antrasis romanas – pribloškianti gogoliška fantazija „Meistras ir Margarita“. Šmaikštus, bet kartu ir skvarbus filosofinis romanas. Jame sprendžiamos gilios gėrio ir blogio problemos. Supriešina dvi veiksmo plotmes – vieną šiuolaikinėje Maskvoje, kitą – Poncijaus Piloto Judėjoje. Pagrindinis veikėjas – velnias, persirengęs profesoriumi Volandu. Jis nusileidžia į Maskvą su purvinomis išdaigomis, atskleidžiančiomis sovietinio kultūros elito korupciją ir veidmainystę. Jo antrininkas – represuotas rašytojas. Jis patenka į psichiatrijos skyrių už tai, kad siekia pateikti Jėzaus istoriją. Kūrinys svyruoja tarp groteskiškų ir šiurpių scenų, kupinų kandaus satyrinio humoro, ir stiprių bei jaudinančių patoso ir tragedijos akimirkų. Sovietų Sąjungoje kūrinys buvo išleistas tik 1966-1967 m., ir tai cenzūruotu pavidalu. Fantazija buvo išleista praėjus daugiau nei 25 metams po M. Bulgakovo mirties nuo inkstų ligos.

M. Bulgakovo kūryba lėtai pasinaudojo ribotu „atšilimu“. Jis buvo būdingas sovietinei literatūrinei aplinkai po Stalino mirties. Pomirtinė reabilitacija prasidėjo lėtai šeštojo dešimtmečio pabaigoje. Nuo 1962 m. buvo išleisti keli jo kūrinių tomai. Įskaitant pjeses, romanus, apsakymus ir Moljero biografiją. Trys kulminaciniai šio menininko šedevrai Sovietų Sąjungoje nebuvo išleisti jam gyvam esant.

Mirė 1940 m. kovo 10 d. Maskvoje, Rusijoje, TSRS. 

Kūrybos bruožai

Išskyrus paprastą ir santūrų čechovišką stilių ankstyvajame kūrinyje, daugumai M. Bulgakovo kūrinių būdingas sodrus prozos stilius. Turtingi vaizdai. Stulbinančios metaforos. Jis laisvai žaidžia su moksline fantastika. Politine alegorija. Staigiais absurdo posūkiais. Svarbu nepamiršti, kad beveik visa tai, ką jis parašė, buvo cenzūruota, uždrausta arba neišleista jam gyvam esant. Nors kai kurie jo kūriniai buvo populiarūs, kai pasirodė 1920-aisiais, jo, kaip vieno svarbiausių rusų rašytojų, reputacija įsitvirtino tik po to, kai jo kūryba buvo surinkta ir išleista po 1960-ųjų.