Folklando karas

16,55€
19,95€
Kainos el. parduotuvėje vaga.lt ir fiziniuose knygynuose VAGA gali skirtis
Atsiėmimas knygynuose VAGA Tikrinti likutį fizinėse parduotuvėse
Leidykla: Vox Altera
Informacija
  • Metai 2020
  • Viršelis Minkštas
  • Puslapiai 350
  • ISBN 9786098088328

Knygos „Folklando karas“ aprašymas

Britų karo istoriko Martin Middlebrook knygoje „Folklando karas“ pasakojama apie karinį konfliktą tarp Argentinos ir Jungtinės Karalystės. Jis 1982-ais metais kilo dėl Folklando salų, kurios yra Atlanto vandenyno pietvakariuose. Argentina iki šiol reiškia į jas teises.

1982-tų metų balandžio 2 dieną, Argentinos pajėgoms netikėtai įsiveržus į Folklandų salas ir pabandžius paimti jas jėga, Jungtinė Karalystė įsitraukė į karą. Argentina istoriškai šias salas laikė savomis, todėl jas užėmusi norėjo sustiprinti tautos patriotinę dvasią ir nesitikėjo karinio pasipriešinimo. Dėl Jungtinės Karalystės ministro pirmininko ryžto ir apsukrių ginkluotųjų pajėgų reaguota buvo greitai. Britai į salas išsiuntė jūrų, oro bei specialiąsias pajėgas. Vos po dviejų mėnesių teritorijos buvo išlaisvintos, o įsibrovėliai nugalėti. Tokią sėkmę lėmė politinis ryžtas, patikimas planavimas, stipri lyderystė ir kovotojų drąsa. Argentinos pajėgos neatsilaikė prieš atvykusią britų kariuomenę. Folklandų karas buvo laikomas didžiausia karinių jūrų pajėgų operacija nuo pat Antrojo pasaulinio karo laikų. Oficialiai karo viena kitai nepaskelbė nė viena šalis, tačiau dėl šio konflikto Argentinos ir Jungtinės Karalystės santykiai buvo gerokai pašliję ir atkurti tik 1989-tais metais.

Martin Middlebrook knygoje „Folklando karas“ šį politinį ir karinį žygdarbį apjungė į išsamią ir lengvai skaitomą kompanijos ataskaitą, kurioje jis aptaria ne tik mūšių eigą, bet ir įvairias detales, pavyzdžiui logistiką, strategiją, vadovavimą per nuotolį ir t.t.  Kiekvienas svarbus įvykis, sprendimas ir veiksmas yra gerai aprašyti, kas leidžia aiškiai suvokti šio karo istoriją net tiems, kurie anksčiau apie tai nėra girdėję. Autorius kalbino ir rengė išsamus interviu su britų pajėgomis bei Folklando salų gyventojais. Šie tekstai padeda perteikti konflikto perspektyvą. Knygoje jaudinančiai pasakojama trumpa, bet žiauri karo, vis dar išlikusio daugelio iš dalyvių atmintyje, istorija, kurios rezultatas buvo Argentinos pralaimėjimas. Autorius yra parašęs net dvi knygas skirtas Folklandų konfliktui. Viena iš britų perspektyvos („Folklandų karas“), kita – iš Argentinos požiūrio kampo („The Fight For The 'Malvinas': The Argentine Forces In The Falklands War“).

Tarp daugybės knygų apie Folklando konfliktą ši išsiskiria kaip turbūt geriausia dėl savo detalumo: parašyta praėjus keleriems metams po konflikto, Middlebrook knyga turi perspektyvos pranašumą ir šiek tiek daugiau argentinietiško požiūrio, suteikdamas labiau pagrįstą ir pasitenkinimą teikiančią istoriją, tačiau pasakojama su visa autoriui įprasta nuojauta, tikslumu ir veržlumu. Nepaisant Didžiosios Britanijos ažiotažo, Folklandai daugeliu atžvilgių buvo dar vienas „beveik įvykęs dalykas“, kurio rezultatas galėjo kisti vos pasikeitus orams. Tai puikus skaitinys visiems, kurie domisi istorija, karinių konfliktų ir kariuomenės temomis.

Martin Middlebrook gimė 1932-ais metais, Anglijoje. Jis yra žymus karo istorikas, Karališkosios istorinės draugijos narys, rašytojas. Autorius parengė ir išleido daugybę kitų istorinių knygų, kuriose pasakojama apie svarbius dviejų pasaulinių karų posūkius, įskaitant Somos puolimą, Vokiečių pavasario puolimą, Niurnbergo reidą.

Prekę galite įsigyti šiuose knygynuose:

Šie duomenys atnaujinami kelis kartus per parą, todėl rekomenduojame paskambinti į pasirinktą knygyną ir pasitikslinti prekių likutį. Knygynų kontaktus rasite čia.

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti