Gaono kodas

8,22€
Kainos el. parduotuvėje vaga.lt ir fiziniuose knygynuose VAGA gali skirtis
Atsiėmimas knygynuose VAGA Tikrinti likutį fizinėse parduotuvėse
Leidykla: Alma littera
Autorius Rytis Sabas
Informacija
  • Metai 2019
  • Viršelis Kietas
  • Puslapiai 208
  • Leidykla Alma littera
  • ISBN 9786090139066

„Gaono kodas“ aprašymas

Breaking news: gimė naujas rašytojas Rytis Sabas.

Vilnietis komunikacijos profesionalas, daug keliavęs po pasaulį, aplankęs karštuosius taškus Irake, Afganistane, Kosove ir Bosnijoje. Dirbęs tarptautinių naujienų žurnalistu. Lietuvos komunikacijos asociacijos tarybos narys. 
Jo aistra – istorija, kurios aidus galima girdėti šiandien.

Pradėjęs skaityti „Gaono kodą“, negali nuo jo atsiplėšti tol, kol rašytojo ranka neatveda iki paskutinės eilutės. Šioje knygoje maišosi žanrai, jų stilistiniai bruožai, kas sukuria unikalią skaitymo patirtį. Tai – ne vienintelis romano privalumas. Kvapą gniaužiantis trileris, kuriame emigranto Pauliaus Meko – Polo Vilemseno – ir jo artimųjų gyvenimas pinasi su „Mosado“, FSB ir GRU bei Lietuvos žvalgybų ir kelių valstybių mafijozų kova dėl Vilniaus žydų išminčiaus Gaono palikto raštelio su neįtikėtinos galios kodu, turi dar ir neįtikėtiną istorinį foną. Autoriaus sprendimas aprašyti tikrą žydų istoriją išgalvotoje istorijos linijoje suteikia itin daug informacijos apie šią tautą ir jos religiją, kurioje slypi nepažinti papročiai ir kitos paslaptys.

Bene svarbiausia šios knygos misija ir yra gaivinti ir puoselėti žydų palikimą, mūsų istorinę atmintį. Mes vis dar negalime ir kažin ar galėsime atleisti už Holokaustą, o „Gaono kodas” tik dar kartą primena, kiek nesuvokiamai daug neteko mūsų tauta.

„Gaono kodo“ pasakojimo epicentras – Ukmergės rajono Želvos miestelis, iš kurio kilęs Nobelio premijos laureatas Aaronas Klugas; jame gyveno ir Gaono brolis. Nė sekundei neišleisdamas iš akių romano veiksmo, pakeliui autorius skaitytoją supažindina su Lietuvoje menkai žinomais ar net  nežinomais, bet pasaulyje išgarsėjusiais mūsų tėvynainiais. 


Nobelistas Klugas, šokėja Musia Daiches iš Vilniaus, Brazilijos multimilijonieriumi tapęs Klabinas iš Želvos, žurnalistė Bracha Habas iš Alytaus, 1831 m. sukilėlis bajoras Šemeta, kūręs Belgijos kariuomenę. 
Antras knygos planas daugybei lietuvių rašytojų vis dar pakiša koją. Rytis, priešingai, veiksmo foną tapo meistriškai.

Tokio lengvo romano apie sunkią mūsų praeitį neturėjom. Jo reikėjo. Turim.

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti