Gintaro kelias

11,99€
*Kaina VAGA lojalumo programos nariams
14,10€
Atsiėmimas knygynuose VAGA Tikrinti likutį fizinėse parduotuvėse
Leidykla Alma littera
Informacija
  • Metai 2024
  • Viršelis Kietas
  • Puslapiai 64
  • ISBN 9786090160329

Knygos „Gintaro kelias“ aprašymas

Kaip įtikti Romos imperatoriui Neronui, kuris visiems nori įrodyti, kad yra galingiausias ir turtingiausias pasaulio valdovas? Sidabru ir auksu jau nieko nenustebinsi, o štai baltiškasis gintaras – tikra retenybė, prabangos prekė. Tik kur jo gauti tiek, kad užtektų išpuošti visam amfiteatrui, kuriame Neronas ketina rengti didžiules gladiatorių kautynes? 

Pažintinėje knygoje pasakojama apie gintaro kelią ir ilgą, varginančią bei netikėtumų kupiną senovės romėnų kelionę iki pat Baltijos kraštų, į kurią leidosi imperatoriaus kariai ir prekeiviai, turėdami užduotį pargabenti į didingąją Romą gintaro. 

Knyga ne tik kviečia į kelionę po Romos imperijos klestėjimo laikus, atskleidžia, kaip anuomet buvo prekiaujama gintaru, kuo romėnai ir baltai buvo panašūs ir kuo skyrėsi, kokią įtaką darė vieni kitiems, dažnai netgi nesusitikdami akis į akį, bet ir pasakoja apie baltiškąją tapatybę. Įdomu, kad atkuriant senovės romėnų kelionę gintaro keliu remiamasi senoviniais pasakojimais, pateikiama įdomių detalių ir faktų, pavyzdžiui, kur gyveno kariai, kokius ginklus nešėsi, kokių prekių vežėsi mainams ir su kokiais išbandymais susidūrė kelyje.

Nors lietuviams gintaras yra labai svarbi tapatybės dalis, archeologų radiniai atskleidžia, kad mūsuose dirbiniai iš gintaro buvo paprasti – amuletai, karoliai. O pietiečiai buvo kur kas išradingesni – mūsų eros pradžioje pastebimas ypatingas susidomėjimas gintaru, kuriami įstabūs kūriniai, kurių šiandien nedaug pamatysi muziejuose, – gintaras yra trapi medžiaga. „Iš rašytinių šaltinių žinome, kad Romos imperatorius Neronas baltiškuoju gintaru išpuošė didžiulį amfiteatrą, kuriame vyko gladiatorių kovos. Gladiatorių ginklai taip pat buvo puošiami gintaru. Iš tolimiausių kraštų atvežtas, itin brangus gintaras simbolizavo imperatoriaus galybę“, – pasakoja knygos autorė archeologė, Lietuvos nacionalinio muziejaus vadovė dr. Rūta Kačkutė. Tiesa senaisiais laikais gintaro Baltijos pakrantėse tikrai būdavę daugiau. Kaip ir šiandien, gaudomas dažniausiai jis būdavo tinklais, o tokio darbo imdavosi visa bendruomenė.

Istorikę, Lietuvos nacionalinio muziejaus direktorę dr. Rūtą Kačkutę parašyti šią knygą įkvėpė jos su kolege Sigita Bagužaite-Talačkiene kuruota Nacionalinio muziejaus tarptautinė paroda „1 000 000 žingsnių: Gintaro kelias nuo Romos iki Baltijos“. 

„Gintaro kelias“ 6–12 metų vaikams:

  • Istorinė pažintinė knyga nukels į senus senus laikus, pateiks įdomybių apie tuometinį pasaulį ir padės jį geriau suprasti.
  • Dėmesio centre atsiduria Baltijos gintaras ir atskleidžiama, kodėl jis senovėje buvo ypatingesnis už auksą ir sidabrą.
  • Parašyta nesudėtingai, o pasakojimas įtaigus ir įtraukiantis.
  • Skatina domėtis pasaulio ir Lietuvos istorija. 

Rūta Kačkutė – istorijos mokslų daktarė, Lietuvos nacionalinio muziejaus direktorė, daugelį metų dirbanti kultūros sektoriuje. „Gintaro kelias“ – pirmoji jos knyga jauniesiems skaitytojams.

Eglė Rudžionytė-Meškėlienė – iliustruotoja ir grafikos dizainerė. Knygai „Gintaro kelias“ ji sukūrė žaismingas, stilizuotas iliustracijas, kurios puikiai papildo pasakojimą ir padeda vaikams geriau suvokti, kaip atrodė senovės pasaulis, daiktai, architektūra ir kitos detalės. 

Reda Tomingas – animacinių filmų režisierė ir vaikų knygų iliustruotoja. Ypač jai patinka piešti gyvūnus, augalus ir gamtą.

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti