Kirkė

Kainos el. parduotuvėje vaga.lt ir fiziniuose knygynuose VAGA gali skirtis
Leidykla: Baltos lankos
Informacija
  • Metai 2019
  • Leidykla Baltos lankos
  • ISBN 9786094792144

Knygos „Kirkė“ aprašymas

Garsios amerikiečių autorės Madeline Miller knyga „Kirke“ – tai mitologinė istorija, pasakojanti apie deivę, gimusią Olimpo elito šeimoje. Jos tėvas – gerai žinomas saulės dievas Helijas, o motina – gražuolė vilkolakė Persėja. Nors tėvai svajojo apie galingą ir paklusnią dukrą, Kirke – visai kitokia. Ji auga nepaklusdama tėvų valiai ir netgi įsimyli mirtingąjį – tai įpykdo Dzeusą, kuris galiausiai ją ištremia į nuošalią Ajalos salą. 

Negyvenamoje saloje Kirkė tobulina savo okultinius sugebėjimus, sutramdo laukinius žvėris ir susiduria su daugeliu garsiausių mitologijos veikėjų, įskaitant Minotaurą, Dedalą ir jo pasmerktą sūnų Ikarą, žudikę Medėją ir, žinoma, gudrųjį Odisėją.

Tačiau ši sala deivei toli gražu netampa kalėjimu. Čia ji jaučiasi laisva, pamažu atranda galias ir pajaučia neįtikėtiną ryšį su gamta. Ši knyga – tai gana šiuolaikiška mitologijos interpretacija, kurioje pasakojama apie laikus, kuomet dievai gyveno kartu su žmonėmis. Kritikai autorę giria už ypatingai įtraukiantį siužetą ir išskirtinius veikėjų paveikslus. Kirke kai kurių literatūrologų netgi yra laikoma Antikos laikų feministe. 

 

Prekę galite įsigyti šiuose knygynuose:

Šie duomenys atnaujinami kelis kartus per parą, todėl rekomenduojame paskambinti į pasirinktą knygyną ir pasitikslinti prekių likutį. Knygynų kontaktus rasite čia.

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti