Lapė

2,00€
Kainos el. parduotuvėje vaga.lt ir fiziniuose knygynuose VAGA gali skirtis
Atsiėmimas knygynuose VAGA Tikrinti likutį fizinėse parduotuvėse
Leidykla: Leidykla VAGA
Informacija
  • Metai 2021
  • Viršelis Kietas
  • Puslapiai 368
  • ISBN 9785415026074

Knygos „Lapė“ aprašymas

„Dubravkos Ugrešić romanas – tikrų tikriausias tour de force. Plačiais savo kandžios plunksnos mostais autorė aprėpia daug amžinų temų: tapatybės, kūrybos, fikcijos ir tikrovės, moterų rašytojų marginalizacijos, pabėgėliškumo mentaliteto, atminties nepatikimumo.“ – Luca Kozina
Autorė Dubravka Ugrešić viena iškiliausių buvusios Jugoslavijos rašytojų, kuri atsisako būti apibrėžiama kaip kroatų autorė ir vadina save postJugoslavijos arba postnacionaline rašytoja. Jos biografija iš tiesų įspūdinga: 7 grožinės literatūros knygos, 6 esė rinkiniai, moksliniai darbai apie rusų avangardinę ir šiuolaikinę literatūrą, Boriso Pilniako ir Daniilo Charmso vertimai. 2009 m. Ugrešić tapo tarptautinės premijos „Man Booker“ nominante, 2011 m. – Nacionalinio knygų kritikų rato apdovanojimo finalininke. 2016 m. apdovanota Amerikos Nobeliu vadinama Neustadto tarptautine literatūros premija.
Knygoje „Lapės“ skaitytojai keliaus erdve nuo Rusijos iki Japonijos, Balkanų minų laikais ir amerikietiškais greitkeliais bei persikels laiku nuo trečiojo praeito amžiaus dešimtmečio iki dabartinių laikų. Autorė knygoje apima nemažai temų: tapatybės, kūrybos, fikcijos ir tikrovės, moterų rašytojų marginalizacijos, pabėgėliškumo mentaliteto, atminties nepatikimumo – visos jos svarbios ir neišsisemenčios metai iš metų. 
Skaitytojai turės puikią galimybę „apčiuopti“ nemažą svarbių temų ratą. Pasakojimai aprašyti romano forma įtikins bei atsakys į klausimus – Kas yra literatūra šiandien, koks jos ir rašytojo vaidmuo, o gal rašytojai – tik klounai, klajojantys po pasaulį?.. Ar vis dar įmanoma išpasakoti pasakojimą? Kas valdo tekstą – autorius ar pati istorija? bei daugelį kitų.

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti