Vaga.lt puslapyje yra naudojami trys pagrindiniai slapukų tipai.
Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Slapukų politika.
Literatūros ir kultūros kritikos rinktinė

Literatūros ir kultūros kritikos rinktinė

Atsiėmimas knygynuose VAGA Tikrinti likutį fizinėse parduotuvėse
Informacija
  • Metai 2014
  • Puslapiai 432
  • Leidykla Naujasis Židinys-Aidai
  • ISBN 9786098163001

Knygos „Literatūros ir kultūros kritikos rinktinė “ aprašymas

Rinktinėje spausdinama dvidešimt filosofo Juozo Girniaus straipsnių literatūros ir kultūros klausimais, parašytų 1942–1972 m. išeivijoje. Girnius nesiribojo filosofija, o daug rašė literatūrologijos, estetikos, grožio ir tiesos temomis, stengėsi nustatyti lietuvių kultūros ir literatūros skiriamuosius ženklus, priešinosi lietuvių kultūros išeivijoje nuosmukiui, stebėjo ir vertino politinę situaciją. Ši knyga ne tik padės sudaryti pilnesnį filosofo kūrybinio darbo vaizdą, bet ir netikėtai aktualiai atvers tas problemas, kurios rūpėjo jam ir jo kartos žmonėms. Juozas Girnius (1915–1994) Lietuvoje yra žinomas visų pirma kaip filosofas. Šia rinktine siekiama patikslinti tokį prisiminimą – supažindinti skaitytojus su svarbesniais autoriaus tekstais literatūros ir kultūros klausimais. Girniui žmogaus problematika sudarė filosofijos šerdį, o didžiųjų rašytojų darbai žmogaus sielos užkaborius atskleidė geriau negu suabstraktinti filosofų svarstymai. Savo literatūros kritikos tekstais jis smarkiai paveikė naujos žemininkų poetinės kartos formavimą, tapo jų filosofu. Be to, Girnius daug dėmesio skyrė ir estetikos, grožio ir tiesos temoms, stengėsi nustatyti lietuvių kultūros ir literatūros skiriamuosius ženklus, priešinosi lietuvių kultūros išeivijoje nuosmukiui, stebėjo ir vertino politinę situaciją. Ši knyga ne tik padės sudaryti pilnesnį filosofo kūrybinio darbo vaizdą, bet ir netikėtai aktualiai atvers tas problemas, kurios rūpėjo jam ir jo kartos žmonėms.

Prekę galite įsigyti šiuose knygynuose:

Šie duomenys atnaujinami kelis kartus per parą, todėl rekomenduojame paskambinti į pasirinktą knygyną ir pasitikslinti prekių likutį. Knygynų kontaktus rasite čia.

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti