Poliana

15,82€
22,60€
Kainos el. parduotuvėje vaga.lt ir fiziniuose knygynuose VAGA gali skirtis
Atsiėmimas knygynuose VAGA Tikrinti likutį fizinėse parduotuvėse
Leidykla: Nieko rimto
Informacija
  • Metai 2024
  • Viršelis Kietas
  • Puslapiai 18
  • ISBN 9786094418242

Knygos „Poliana“ aprašymas

Klasika tapusi Eleonoros H. Porter knyga „Poliana“ viso pasaulio skaitytojus moko kiekvienoje gyvenimo situacijoje pastebėti grožį ir rinktis gėrį. Tai šviesi ir optimizmo kupina istorija apie šaunią, drąsią ir linksmą strazdanotą mergaitę Polianą, kuri net sunkiausiomis aplinkybėmis visuomet randa kuo pasidžiaugti. Jos giedras ir šviesus požiūris į gyvenimą pamažu įkvepia ir visus aplinkinius – net pačius didžiausius niurzgalius.

Poliana – pagrindinė knygos veikėja. Ji – vienuolikmetė našlaitė, neseniai netekusi tėvo, kuris buvo pastorius. Polianos tėtis ją išmokė vieno stebuklingo žaidimo – pasukti galvą ir kiekvienoje situacijoje, nesvarbu, kaip sunku bebūtų, atrasti kažką džiaugsmingo. Mergaitė siunčiama gyventi pas tetą – griežtą ir nuobodžią senmergę, kuri vaiką priima tik iš pareigos. Moterį kausto siaubas pagalvojus, kad po namus siautės vaikiūkštis!

Poliana, atvykusi į tetos namus, trykšta džiaugsmu. Mergaitės optimizmas, energija, tyra širdis ir giedras požiūris į gyvenimą ją gelbsti kiekvieną dieną, padeda ne tik susirasti draugų, bet ir pasibelsti net į pačių didžiausių bambeklių širdis. Juk ji žaidžia savo slaptą žaidimą ir nuoširdžiai visame kame sugeba atrasti gėrio. Mergaitė nė nepajunta, kaip įkvepia aplinkinius į viską žvelgti šviesiau. Ir netgi daryti netikėtus gerus darbus! Deja, vieną dieną nutinka nelaimė ir Poliana nebegali vaikščioti. Tačiau už pokyčius dėkingi gyventojai grąžina mergaitei šypsenas ir džiaugsmą, padeda atsitiesti ir įrodo, kad nėra tokios situacijos, kurioje neslypėtų bent krislelis šviesos.

Amerikiečių rašytoja Eleanora H. Porter gimė 1868 metais Naujajame Hampšyre. Ji buvo įgijusi dainininkės išsilavinimą, bet vėliau ėmė rašyti istorijas vaikams ir meilės bei nuotykių romanus suaugusiesiems. Iki mirties 1920 metais Eleanora H. Porter parašė penkiolika romanų ir daugybę apsakymų. Garsiausia jos apysaka – „Poliana“ – buvo parašyta 1913 metais ir tapo tikra vaikų literatūros klasika, susilaukusi ne vienos ekranizacijos ir įkvėpusi daugybę vaikų bei suaugusiųjų džiaugtis ir pastebėti gražius dalykus net niūriausiose situacijose.

Iš anglų kalbos vertė Vilija Vitkūnienė

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti