Raizgus gyvenimas: Kaip grybai kuria mūsų pasaulį, keičia mąstymą ir formuoja ateitį

Raizgus gyvenimas: Kaip grybai kuria mūsų pasaulį, keičia mąstymą ir formuoja ateitį

18,17€
21,90€
Kainos el. parduotuvėje vaga.lt ir fiziniuose knygynuose VAGA gali skirtis
Atsiėmimas knygynuose VAGA Tikrinti likutį fizinėse parduotuvėse
Leidykla: Baltos lankos
Informacija
  • Metai 2021
  • Viršelis Kietas
  • Puslapiai 464
  • ISBN 9786094795190

Knygos „Raizgus gyvenimas: Kaip grybai kuria mūsų pasaulį, keičia mąstymą ir formuoja ateitį“ aprašymas

Šiame leidinyje autorius leidžiasi į smagų nuotykį ir nagrinėja stebuklingą, nepaprastą bei žavų grybų pasaulį: šie kone visą gyvybę Žemėje palaikantys organizmai niekada nenustoja stebinti. Tai nei augalas, nei gyvūnas, jų randama visame pasaulyje, ore ir mūsų kūnuose. Grybai atlieka užduotis neturėdami smegenų, gali neįtikėtinai taikliai manipuliuoti gyvūnų elgesiu. Davę mums duonos, alkoholinių gėrimų ir gyvybę gelbstinčių vaistų, grybai formavo žmonijos istoriją, o visuomenę nuo pat Antikos laikų šokiravę grybų psichodeliniai bruožai palengvino daug psichikos ligų simptomų. Grybų gebėjimas virškinti plastiką, sprogmenis, pesticidus ir žaliavinę naftą yra pasitelkiamas moderniausioms technologijoms, o atradus, kad jie sieja augalus požeminiais tinklais, „miško internetu“, pasikeitė ir tai, kaip suprantame ekosistemas. Bet didžiąją gyvenimo dalį grybai praleidžia slapčiomis, o daugiau negu devyniasdešimt procentų jų rūšių iki dabar nėra aprašyta.

„Raizgus gyvenimas“ – tai supratimą plečianti kelionė į mįslingą gyvybės karaliją. Šis leidinys įrodo, kad be grybų nesuvoktume planetos, kurioje gyvename, jie taip pat reikalingi siekiant suprasti, kaip mes galvojame, jaučiame ir elgiamės. Kuo daugiau sužinome apie grybus, tuo labiau neįmanomas be jų atrodo gyvenimas.

„Nepaprastai puiki!“, - Margaret Atwood.

„Aktuali ir reikalinga“, - Helen Macdonald.

„Keičianti matymą“, - Robertas Macfarlane'as.

Dr. Merlinas Sheldrake'as (Merlinas Šeldreikas, g. 1987) – britų biologas ir rašytojas. Atlikęs tyrimą apie požeminius Panamos atogrąžų miškų grybų tinklus, Kembridžo universitete jis apgynė atogrąžų ekologijos mokslų daktaro laipsnį. Autorius yra Amsterdamo Vrije universiteto mokslinis bendradarbis, bendradarbiauja su Požeminių tinklų apsaugos draugija ir Grybų fondu. „Raizgus gyvenimas“ – jo pirmasis leidinys, 2020–2021 m. nominuotas daugybei premijų, tarp kurių: „British Book Awards“, „Royal Society Science Book Prize“, „Goodreads Choice Awards“; 2021 m. knyga įvertinta „Wainwright Prize for Global Conservation Writing“ ir kt. premijomis. M. Sheldrake’o nagrinėjimai apima platų lauką – nuo grybų biologijos iki Amazonijos etnobotanikos istorijos. Jis yra entuziastingas aludaris ir fermentuotojas, be to, muzikantas, groja pianinu bei akordeonu.

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti