Rūstybės kekės

15,29€
21,85€
Kainos el. parduotuvėje vaga.lt ir fiziniuose knygynuose VAGA gali skirtis
Atsiėmimas knygynuose VAGA Tikrinti likutį fizinėse parduotuvėse
Leidykla: Jotema
Informacija
  • Metai 2021
  • Viršelis Kietas
  • Puslapiai 576
  • ISBN 9789955139690

Knygos „Rūstybės kekės“ aprašymas

XX a. 4-asis dešimtmetis, JAV. Didžioji depresija — sunkiausia ir ilgiausia šiuolaikinio pasaulio ekonominė krizė. Glaudų žmonijos ryšį su žeme nutraukia mašinos, keičiančios rankų darbą, prievartaujančios žemę, kelyje nušluojančios namus, kaimus ir ištisus gyvenimus. Nuo žemės nuvarytieji ruošiasi į kelionę. Ieškodami darbo, genami padoraus gyvenimo vilčių, patraukia į vakarus.

Džodų šeima, nuskurdę Oklahomos fermeriai, iškeliauja ieškoti laimės turtingoje Kalifornijoje. Tačiau vietoj nubalintų namukų ir apelsinų giraičių juos pasitinka skurdūs lūšnynai, alkis ir nesąžiningi žmonės, savo rankose sutelkę galią bei turtus. Tokiomis sąlygomis dorasis nusikalsta. Naivusis sprunka. Tylusis kyla į kovą.

Romanas „Rūstybės kekės“ atskleidžia priespaudos ir diskriminacijos sklidiną migrantų istoriją. Ji peržengia savo laiko ir erdvės ribas. Kaip tikras klasikos kūrinys, pademonstruoja žmogaus ryšio su kitu žmogumi, savo šeima ir bendruomene reikšmę.

Amerikiečių literatūros klasiko Johno Steinbecko romanas „Rūstybės kekės“ (1939) laikomas profesionaliausiu šio rašytojo kūriniu. Už jį autorius pelnė prestižines Pulitzerio ir Nacionalinę knygų premijas. 1962 m. už realistinę kūrybą, kurioje socialinė problematika dera su švelniu humoru, J. Steinbeckas įvertintas Nobelio literatūros premija. Autorius ne veltui pramintas amerikiečių literatūros milžinu.

Vos pasirodęs romanas sutiktas prieštaringai. Tapo nacionaliniu bestseleriu. Tačiau sulaukė ir negailestingos kritikos. Sovietų Sąjungoje išvis buvo uždraustas. Dėl religinių motyvų ir „nepadorių“ scenų senasis vertimas į lietuvių kalbą, išleistas 1947 m., kupiūruotas. Po daugiau nei 70 metų skaitytojams pristatomas naujas „Rūstybės kekių“ vertimas.

Prekę galite įsigyti šiuose knygynuose:

Šie duomenys atnaujinami kelis kartus per parą, todėl rekomenduojame paskambinti į pasirinktą knygyną ir pasitikslinti prekių likutį. Knygynų kontaktus rasite čia.

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti