bell hooks (tikrasis vardas Gloria Jean Watkins, 1952–2021) – JAV mąstytoja, kultūros kritikė, rašytoja, pagarsėjusi kaip ryžtinga socialinės nelygybės kritikė, daug dėmesio skyrusi ir lyčių studijoms. Žymiausiame savo kūrinyje „Viskas apie meilę. Nauji požiūriai“ autorė tiesiai ir įžvalgiai šių dienų visuomenei kalba apie meilės prigimtį. Suvokdama meilę daug plačiau nei vien per romantiką, b. hooks paneigia įsigalėjusią nuomonę, kad idealios meilės pamatas yra geismas.
Autorė įsitikinusi, kad mūsų kultūroje klesti bemeilystė, nes vadovaujamės klaidinga meilės samprata, ateit tai kažkas „neapibrėžiamo“, „nenusakomo“. Be to, esame linkę meilę suvokti vartotojiškai – ji neva privalo teikti vien gerus jausmus.
Knygoje b. hooks nagrinėja emocinio artumo paieškas ir veikiančių modelių, kaip mokytis mylėti, trūkumą šiandien. šiuolaikinėje visuomenėje. Autorė formuluoja naują perspektyvą: ji teigia, kad meilė – tai brandžios asmenybės sąmoningas sprendimas rūpintis savimi ir kitu, stiprėti kaip asmenybei ir padėti kitam augti, tai šeiminių, draugystės, bendruomeninių, net darbinių santykių pamatas. Anot bell hooks, tokia meilė gydo ir individą, ir visuomenę.
„Nors gyvename glaudžiai apsupti kaimynų, daugybė žmonių mūsų visuomenėje jaučiasi atskirti, išstumti, vieniši. Atskirtis ir vienatvė – pagrindinės depresijos ir nevilties priežastys. Bet iš tiesų tai pasekmės gyvenimo kultūroje, kurioje daiktai svarbesni už žmones. Materializmas sukuria narcisizmo pasaulį, jame gyvenimo tikslu tampa pirkimas ir vartojimas. Narcisizmo kultūroje meilė negali klestėti“, – rašoma knygoje.
Kanados rašytoja Margaret Atwood dalijasi mintimis, kad bell hooks sinonimas galėtų būti įspūdinga drąsa ir jautrus intelektas. Pasak jos, atradusi savitą kalbėjimo būdą, įgalinusi savąjį balsą, rašytoja įkvėpė daugelį žmonių padaryti tą patį.
„Nuolatos prisimindami, kad meilė yra veiksmas, vartosime šį žodį jo nenuvertindami ir nemenkindami meilės reikšmės. Kai mylime, atvirai ir nuoširdžiai rodome rūpestį, prisirišimą, atsakomybę, pagarbą, įsipareigojimą ir pasitikėjimą“, – teigia bell hooks