Karo žirgas

6,26€
8,95€
Kainos el. parduotuvėje vaga.lt ir fiziniuose knygynuose VAGA gali skirtis
Atsiėmimas knygynuose VAGA Tikrinti likutį fizinėse parduotuvėse
Leidykla: Alma littera
Informacija
  • Metai 2021
  • Viršelis Kietas
  • Puslapiai 144
  • ISBN 9786090146576

Knygos „Karo žirgas“ aprašymas

Ši knyga – tai talentingo britų vaikų literatūros kūrėjo Michael Morpurgo šedevras, kuris patenka į leidyklos „Ama Littera“ leidžiamą vertingiausių klasikos kūrinių kolekciją. 

„Karo žirgas“ – tai knyga apie Pirmąjį Pasaulinį karą, kurio metu kenčia ne tik žmonės, bet ir gyvūnai. Pagrindinis istorijos herojus bei pasakotojas žirgas Džojus gimsta ir auga įprastoje fermoje, tačiau kaip ir daugelis to meto žirgų, yra nuperkamas ir papuola į frontą. Jame neišvengia žiaurumo bei skausmo. Nors žirgas yra vertinamas karo bendražygių, jis visą laiką jaučia širdgėlą ir ilgisi berniuko, su kuriuo kartu užaugo fermoje. Tuo tarpu jaunuolis vardu Albertas jaučiasi panašiai – jis yra pasiryžęs bet kokia kaina surasti Džojų ir jį susigrąžinti. 

Ši knyga – tai jaudinanti istorija apie draugystę, ištikimybę, pasiryžimą karo beprotybėje – ji palies tiek mažus, tiek jau suaugusius skaitytojus. Be to, pagal šį kūrinį garsusis režisierius Stevenas Spielbergas sukūrė kino filmą, taip pat pelniusį pasaulinę šlovę. 

Susipažinęs su Pirmojo pasaulinio karo veteranu Wilfredu Ellisu, kuris gėrė vietinėje užeigoje ir dirbo su žirgais Devono kariuomenėje, M. Morpurgo ėmė galvoti, kaip papasakoti apie visuotines Didžiojo karo kančias žirgo akimis, tačiau nebuvo tikras, ar jam pavyks tai padaryti. Jis taip pat susipažino su kitu kaimelio gyventoju, kapitonu Budgettu, kuris per Didįjį karą tarnavo kavalerijoje, ir trečiu kaimelio gyventoju, Albertu Weeksu, kuris prisiminė, kaip kariuomenė atvykdavo į kaimą pirkti arklių. M. Morpurgo dėkoja šiems trims vyrams knygos dedikacijoje.

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti